Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Na nepomuckém náměstí vyrostla Malá letní scéna. Každý páteční večer nabídne živé hudební či divadelní představení

02.06.2017
Na nepomuckém náměstí vyrostla Malá letní scéna. Každý páteční večer nabídne živé hudební či divadelní představení

Autor: wikimedia.org/Matěj Baťha

Popisek: Náměstí v Nepomuku

Nádvoří bývalé piaristické koleje na nepomuckém náměstí, kde je umístěna Malá letní scéna, přes letní měsíce opět ožije – a snad tím také trochu přispěje k oživení centra města. Stejně jako v minulém roce je zde připraveno na každý víkend živé hudební či divadelní představení.

Na rozdíl od loňského roku byly stanoveny pevné termíny vystoupení, takže si lze snadno zapamatovat, že každý pátek po osmé večerní se na Malé letní scéně něco děje! Věříme, že rozmanitý kulturní program přiláká místní, přespolní i turisty do srdce našeho města a nabídne jim možnost příjemně strávit letní večer. Nabídka je snad dostatečně pestrá, aby si vybral téměř každý a oproti loňsku přibylo i známých jmen. Dorazí tedy například písničkář Jaroslav Hutka, šansoniérka Ester Kočičková či syn nepomuckého rodáka, hudebního skladatele Václava Zahradníka, pianista Jakub Zahradník.

Scéna bude hostit i populární komediální pořad Na stojáka! Také zde bude možné shlédnout adaptaci Jirotkova románu Saturnin doprovázenou živou dixielandovou kapelou či osobitou brněnskou skupinu Mucha. Příznivcům rockové muziky určitě udělají radost klasikové jihozápadočeského bigbítu Odyssea v čele s Václavem Běhavým. Sezónu na Malé letní scéně zahájí již 2. června místní country-folková parta Když se sejdem a zakončí jí první zářijový víkend klatovsko-nepomucká skupina Pelíškové.

kultura

Na většinu vystoupení na Malé letní scéně bude vstupné opět dobrovolné. Na vybraná zpoplatněná představení bude zajištěn předprodej. Akce se budou konat za každého počasí, jeviště i hlediště jsou lehce zastřešené. V případě opravdu nepříznivých povětrnostních podmínek se akce přesune buď do stodoly Rodného domu Augustina Němejce, nebo na sál do Dvorce.

Program Malé létní scény:

Malá letní scéna

Až budete v nadcházejících třech měsících přemýšlet, co s pátečním večerem, vzpomeňte si na Malou letní scénu!

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace