Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

DronFest se blíží, unikátní festival bezpilotního létání ovládne začátkem června Plzeň

30.05.2017
DronFest se blíží, unikátní festival bezpilotního létání ovládne začátkem června Plzeň

Autor: plzen.eu

Popisek: Festival bezpilotního létání DronFest

Město Plzeň připravuje druhý ročník unikátního festivalu bezpilotního létání DronFest. Ten se uskuteční 2. a 3. června v areálu bývalého depa dopravních podniků v Cukrovarské ulici v Plzni. Páteční dopoledne je určeno převážně školám, další program si užije široká veřejnost.

„Jde o druhý ročník festivalu, rozhodně jsme jej chtěli zopakovat, předchozí premiérový sklidil pozitivní ohlasy, přišlo přes čtyři tisíce lidí. Velmi nás potěšilo, že DronFest byl před nedávnem zařazen mezi největší akce svého druhu na světě, nejsme už tedy jedineční jen v rámci České republiky, ale nyní mohu říct, že Plzeň nabízí lidem show světového rozměru,“ řekl primátor Martin Zrzavecký.

Program je opravdu nabitý. Podle Tomáše Cholinského, projektového manažera úseku Dronet ze Správy informačních technologií města Plzně, která za DronFestem stojí, si na své přijdou všechny věkové generace. „Připravený bude veletrh dronů, na kterém představí své stroje nejvýznamnější společnosti, podnikající v této oblasti, v programu nechybějí ani přednášky na nejrůznější témata, například jak se stát pilotem, programování dronů nebo jak vybrat dobrý dron. Určitě nelze opomenout atraktivní letecké ukázky s drony a také exhibiční závody v FPV létání, kdy nejlepší piloti závodních dronů předvádějí leckdy až akrobatické kousky. Samozřejmě jsme mysleli i na nejmenší, pro děti je připraven zábavný doprovodný program,“ prozradil Cholinský.

DronFest

U příležitosti konání závodů v FPV létání bude také slavnostně otevřena první městská FPV Drone Race Aréna v České republice. V rámci festivalu organizátoři vyhlásí i výsledky soutěže DronApp – o nejlepší aplikaci schopnou ovládat dron a Fotka/Film – o nejlepší fotografii a video z dronu. „Soutěžící nám letos udělali velkou radost, do soutěže Fotka/Film jsme obdrželi na sto originálních snímků, výtvory programátorů v DronAppu jsou na vysoké úrovni. Jsme přesvědčeni, že některé z aplikací jsou konkurenceschopné, a mohly by tak být atraktivní pro podnikatelský sektor, letos bylo opravdu těžké vybrat tři nejlepší. Jsme rádi, že jsme mohli těmto nadaným studentům z celé republiky poskytnout zázemí pro testování aplikací a konzultaci při jejich vývoji,“ přiblížil průběh soutěží Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně.

Pro vítěze obou soutěží jsou připraveny hodnotné ceny. Všechny došlé fotografie si mohou zájemci prohlédnout v kavárně DEPO2015, kde budou vystaveny až do konce DronFestu. Festival startuje po oba dny v 10 hodin, v pátek končí v 18 hodin, v sobotu v 16 hodin, vstupné je stejně jako v loňském roce zdarma. „Bezpilotní létání je fenomén, zajímá se o něj čím dál více lidí a my chceme každému dát možnost dozvědět se co nejvíc a užít si zajímavou show. Na akci se střetnou odborníci, kteří si předávají zkušenosti, studenti, nadšenci do bezpilotního létání, laická veřejnost – takové setkání je výjimečné a jsme rádi, že jej hostí právě západočeská metropole,“ shrnul technický náměstek primátora Pavel Šindelář.
Více informací o festivalu včetně harmonogramu je k dispozici na stránkách www.dronfest.cz nebo na facebookové události.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace