Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

DronFest se blíží, unikátní festival bezpilotního létání ovládne začátkem června Plzeň

30.05.2017
DronFest se blíží, unikátní festival bezpilotního létání ovládne začátkem června Plzeň

Foto: plzen.eu

Popisek: Festival bezpilotního létání DronFest

Město Plzeň připravuje druhý ročník unikátního festivalu bezpilotního létání DronFest. Ten se uskuteční 2. a 3. června v areálu bývalého depa dopravních podniků v Cukrovarské ulici v Plzni. Páteční dopoledne je určeno převážně školám, další program si užije široká veřejnost.

„Jde o druhý ročník festivalu, rozhodně jsme jej chtěli zopakovat, předchozí premiérový sklidil pozitivní ohlasy, přišlo přes čtyři tisíce lidí. Velmi nás potěšilo, že DronFest byl před nedávnem zařazen mezi největší akce svého druhu na světě, nejsme už tedy jedineční jen v rámci České republiky, ale nyní mohu říct, že Plzeň nabízí lidem show světového rozměru,“ řekl primátor Martin Zrzavecký.

Program je opravdu nabitý. Podle Tomáše Cholinského, projektového manažera úseku Dronet ze Správy informačních technologií města Plzně, která za DronFestem stojí, si na své přijdou všechny věkové generace. „Připravený bude veletrh dronů, na kterém představí své stroje nejvýznamnější společnosti, podnikající v této oblasti, v programu nechybějí ani přednášky na nejrůznější témata, například jak se stát pilotem, programování dronů nebo jak vybrat dobrý dron. Určitě nelze opomenout atraktivní letecké ukázky s drony a také exhibiční závody v FPV létání, kdy nejlepší piloti závodních dronů předvádějí leckdy až akrobatické kousky. Samozřejmě jsme mysleli i na nejmenší, pro děti je připraven zábavný doprovodný program,“ prozradil Cholinský.

DronFest

U příležitosti konání závodů v FPV létání bude také slavnostně otevřena první městská FPV Drone Race Aréna v České republice. V rámci festivalu organizátoři vyhlásí i výsledky soutěže DronApp – o nejlepší aplikaci schopnou ovládat dron a Fotka/Film – o nejlepší fotografii a video z dronu. „Soutěžící nám letos udělali velkou radost, do soutěže Fotka/Film jsme obdrželi na sto originálních snímků, výtvory programátorů v DronAppu jsou na vysoké úrovni. Jsme přesvědčeni, že některé z aplikací jsou konkurenceschopné, a mohly by tak být atraktivní pro podnikatelský sektor, letos bylo opravdu těžké vybrat tři nejlepší. Jsme rádi, že jsme mohli těmto nadaným studentům z celé republiky poskytnout zázemí pro testování aplikací a konzultaci při jejich vývoji,“ přiblížil průběh soutěží Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně.

Pro vítěze obou soutěží jsou připraveny hodnotné ceny. Všechny došlé fotografie si mohou zájemci prohlédnout v kavárně DEPO2015, kde budou vystaveny až do konce DronFestu. Festival startuje po oba dny v 10 hodin, v pátek končí v 18 hodin, v sobotu v 16 hodin, vstupné je stejně jako v loňském roce zdarma. „Bezpilotní létání je fenomén, zajímá se o něj čím dál více lidí a my chceme každému dát možnost dozvědět se co nejvíc a užít si zajímavou show. Na akci se střetnou odborníci, kteří si předávají zkušenosti, studenti, nadšenci do bezpilotního létání, laická veřejnost – takové setkání je výjimečné a jsme rádi, že jej hostí právě západočeská metropole,“ shrnul technický náměstek primátora Pavel Šindelář.
Více informací o festivalu včetně harmonogramu je k dispozici na stránkách www.dronfest.cz nebo na facebookové události.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace