Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Třemošenský rybník má nové břehy a vstupy do vody. K odpočinku budou sloužit lavičky na opěrných zídkách

25.05.2017
Třemošenský rybník má nové břehy a vstupy do vody.  K odpočinku budou sloužit lavičky na opěrných zídkách

Autor: plzen.eu

Popisek: Třemošenský rybník

Město Plzeň dokončilo stavební úpravy Třemošenského rybníka. Nově byl zpevněn břeh, vybudována mlatová cesta, vedoucí až ke hrázi Kamenného rybníka, a dvě kamenná schodiště, zajišťující pohodlný vstup do vody. Pro odpočinek výletníků budou sloužit lavičky na opěrných zídkách podél cesty. Stavební úpravy za 11,7 milionu korun provedla společnost Stavmonta, s. r. o., od loňského října do letošního dubna.

„Břehové opevnění a cesta u Třemošenského rybníka je další investicí města, která oblast Boleveckých rybníků dělá atraktivnější pro obyvatele i návštěvníky Plzně,“ uvedl plzeňský primátor Martin Zrzavecký. Rozsáhlá úprava má několik důvodů. „Žulové terasové opevnění břehů zabrání dosavadnímu podemílání břehů, a ochrání tak les, vybudováním schodišť se zlepšila možnost vstupu do vody a nově vystavěná cesta vytvořila pohodlnější přístup ke Kamennému rybníku,“ uvedl Petr Náhlík, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Třemošenský rybník

Richard Havelka, vedoucí Úseku lesů, zeleně a vodního hospodářství Správy veřejného statku města Plzně, doplnil, že Třemošenský rybník mívá stabilně kvalitní vodu pro koupání, a to zejména kvůli tomu, že se v rybníku mísí čistá voda z Boleveckého potoka a Kamenného rybníka. „Předpokládáme tedy, že díky novým stavebním úpravám budou lidé rybník více využívat ke koupání než dosud,“ dodal Havelka.

Třemošenský rybník

Třemošenský rybník, zvaný též Židovský nebo Židovák, je součástí rybniční soustavy na Boleveckém potoce na severním okraji Plzně. Kromě Boleveckého potoka, přitékajícího ze západu od rybníku Nováček, je napájen další bezejmennou vodotečí, přitékající ze severu od Kamenného rybníka.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace