Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Hejtman Plzeňského kraje Chovanec předal Cenu hejtmana 2012

19.06.2013
Hejtman Plzeňského kraje Chovanec předal Cenu hejtmana 2012

Autor: kraj Plzeňský

Popisek: stínový ministr dopravy a hejtman Milan Chovanec

Hejtman Milan Chovanec (ČSSD) předal 18. června 2013 na Krajském úřadu Plzeňského kraje Cenu hejtmana 2012. Ocenění z jeho rukou převzali čtyři lidé, kteří v loňském roce svým jednáním přispěli k záchraně lidského života.

Z došlých nominací, které mohli občané kraje zasílat do konce března letošního roku, byli vybráni čtyři lidé, kteří neváhali a na území Plzeňského kraje poskytli první pomoc a přivolali záchranku. Jen díky svému odhodlání pomoci přispěli k záchraně lidského života.

Jsou jimi Stanislav Hanák z Prapořiště, Josef Mištera z Hradčan, Pavel Hrach z Plzně a František Vlk z Příbrami.

Záchrana života

Stanislav Hanák vloni v srpnu pomohl těžce zraněnému motorkáři, který po havárii ležel v příkopu u Prapořiště na Domažlicku. Letos zachránil kamarádku. Když zkolabovala před internátem, zareagoval jako první.

Josef Mištera v srpnu poskytl první pomoc členovi Sboru dobrovolných hasičů Hradčany při zástavě srdce. Přivolal rychlou záchrannou službu, prováděl oživování a masáž srdce až do příjezdu záchranky, které pak postiženého předal do péče.

Pavel Hrach, i přes to, že je po těžké autohavárii a má zpevněnou páteř titanem, vytáhl v srpnu při večerním koupání tonoucího se muže z Boleveckého rybníku v Plzni. Po zavolání rychlé pomoci předal muže záchranářům.

Ocenění dostali od hejtmana pamětní medaili

František Vlk v listopadu na silnici do Kašperských Hor ve směru na Radešov vytáhl z hořícího vozu muže, kterému se udělalo špatně, sjel do příkopu a čelně narazil do stromu. Přivolal pomoc a muže transportoval vrtulník LZS.

Ocenění dostali od hejtmana pamětní medaili, pamětní list a finanční odměnu ve výši 10.000 Kč. „Vážím si toho, že jsou mezi námi lidi, jako jste vy. Jste příkladem pro zbytek společnosti. Když přijde ta situace, odvážný člověk poslechne svůj rozum a cit a neuteče od problému," uvedl při předání hejtman Milan Chovanec.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace