Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Ve Stříbře roste nový závod na výrobu dopravníkových systémů. V průběhu roku přinese regionu 200 nových pracovních míst

10.03.2017
Ve Stříbře roste nový závod na výrobu dopravníkových systémů. V průběhu roku přinese regionu 200 nových pracovních míst

Autor: ČT

Popisek: Montáž vysokozdvižných vozíků ve Stříbře

Společnost KION Group staví v Česku nový závod na výrobu dopravníkových systémů Dematic, nedávno převzaté značky, která se specializuje na automatizované systémy a automatizaci. K stávající hale KION Stříbro, vyrábějící vysokozdvižné vozíky, tak přibude ještě jedna s rozlohou 23 000 metrů čtverečních na produkci automatizovaných dopravníkových systémů.

KION opět podepsal smlouvu s developerskou společností Panattoni Europe, která úspěšně vybudovala právě první halu, otevřenou na začátku roku 2016. Do nové haly plánuje celkově investovat kolem sedmi milionů eur (téměř 200 milionů korun). Výstavba by měla skončit ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Výroba by se mohla rozběhnout v první polovině roku 2018 a v novém závodě najdou práci zhruba dvě stovky lidí.

Hala bude pro evropský trh vyrábět takzvané Multi-Shuttles a Modular-Conveyor dopravníkové systémy, tedy moduly pro automatizované skladovací systémy Dematic. Tyto rozmanitě kombinovatelné moduly se širokým spektrem funkcí lze přizpůsobit přesně podle příslušných požadavků zákazníka. „Nový závod momentálně svědčí o mimořádném pokroku, který jsme udělali v rámci integrace značky Dematic do rodiny KION,“ řekl Gordon Riske, předseda představenstva společnosti KION Group.

Společnost již zaměstnává na 1200 lidí

Společnost KION Group převzala firmu, specializující se na automatizaci a optimalizaci logistických procesů, počátkem listopadu loňského roku, a stala se tak světovým lídrem s mimořádně rozsáhlým portfoliem pro dodavatelské řetězce – od vysokozdvižných vozíků po plně automatizovaná řešení materiálového toku. Koncern je nyní na nejlepší cestě k atraktivitě a růstu, a to díky využívání trendů, jako jsou Průmysl 4.0, digitalizace a e-commerce.

Společnost KION Group vyrábí v Panattoni Parku Stříbro skladovou techniku od ledna roku 2016. Kromě toho společnost Linde Pohony (LiPo) v Českém Krumlově kompletuje pro KION Group elektrické a hydrostatické pohonné a řídící nápravy. KION Group je navíc součástí Joint Venture v podniku JULI nedaleko Brna vyrábějícího elektromotory. Dohromady dnes pracuje na těchto třech místech 1200 lidí.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace