Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Plzeňský kraj byl třetí v pořadí. Ministryně Karla Šlechtová zavítala do Evropského města kultury

24.07.2015
Plzeňský kraj byl třetí v pořadí. Ministryně Karla Šlechtová zavítala do Evropského města kultury

Autor: MMR

Popisek: Ministryně Šlechtová v Plzni

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová v rámci svých pracovních cest dnes zavítala do Plzeňského kraje. Na setkání s Radou Plzeňského kraje a starosty obcí převažovalo téma bytové problematiky, možnosti čerpání národních programů Ministerstva pro místní rozvoj a možnosti financování z evropských dotací.

„Ministerstvo pro místní rozvoj, jako gestor nejrůznějších oblastí, je připraveno pomáhat všem krajům. Navštívila jsem tento kraj především proto, protože startuje nové programové období 2014-2020. Již neexistují regionální operační programy, existuje Integrovaný regionální operační program a myslím si, že je nutné, abych ze své pozice informovala každé území a sdělovala podporu ze strany Ministerstva pro místní rozvoj vůči všem žadatelům. Já mám vůči Plzeňskému kraji velice pozitivní a vřelý vztah, a to nejen proto, že jsem zde strávila svá studentská léta. Považuji za svou povinnost být jako ministryně otevřena diskusím a pomáhat krajům v oblasti rozvoje,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

V rámci jednodenní návštěvy Plzeňského kraje se ministryně Šlechtová setkala s hejtmanem kraje a dalšími zástupci regionu, včetně primátora města Plzně. Nechyběla ani návštěva vybraných projektů, které díky podpoře evropských dotací prošly rekonstrukcí.

Snažím se nahrazovat to, na co nám Evropská unie nemůže přispět

„Během jednání se zástupci krajů, padlo mnoho věcných dotazů na podporu výstavby komunitních domů seniorů. Zájem o tento nový podprogram z oblasti politiky bydlení mne velice těší a mohu přislíbit, že nová výzva pro rok 2016 bude vyhlášena již během letošního podzimu. Já osobně na národní programy Ministerstva pro místní rozvoj hodně spoléhám a snažím se nahrazovat to, na co nám Evropská unie nemůže přispět. Přizpůsobuji tak dotace poptávce ze strany občanů. Je třeba ale bedlivě hlídat výzvy, které budeme zveřejňovat na webu Ministerstva pro místní rozvoj, aby byli žadatelé připraveni,“ dodala Karla Šlechtová.

Nechyběla ani návštěva plzeňské ZOO a prohlídka domova pro seniory s názvem „Senior Residency Terasy“. Tento projekt vznikl za výrazné pomoci dotace z Evropské unie přestavbou a nástavbou kdysi největší plzeňské mateřské školky a jeslí. Byl podpořen v rámci projektu ROP NUTS II Jihozápad. Domov v současné době poskytuje služby mobilním a imobilním seniorům se sníženou soběstačností, zejména z důvodu věku, ale i z důvodu trvale nepříznivého zdravotního stavu, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby.

Autor: PR článek

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace