Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hejtman Netolický podporuje výstavbu polygonu ve Vysokém Mýtě, má dobré zkušenosti ze Švédska

06.02.2015
Hejtman Netolický podporuje výstavbu polygonu ve Vysokém Mýtě, má dobré zkušenosti ze Švédska

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Hejtman Martin Netolický patří mezi příznivce polygonu z dílny závodu Iveco.

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil ve čtvrtek výrobní závod společnosti IVECO ve Vysokém Mýtě. Při setkání s vedením si prohlédl nejen výrobní halu, ale byl informován také o plánu na výstavbu zkušebního polygonu.

Kdo další bude chtít spolupracovat na projektu polygonu?

„Společnost IVECO dlouhodobě sleduji a jsem velice rád, že se jeden z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v kraji nachází opět ve skvělé ekonomické kondici,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Plán na výstavbu zkušebního polygonu jednoznačně podporuji. Osobně jsem měl možnost navštívit mnohem větší polygon jednoho švédského výrobce a mohu říci, že se jedná o výborný servis pro případné zájemce. Doufám, že se nám ve spolupráci s městem a dalšími subjekty podaří najít řešení, aby mohl být projekt realizován,“ dodal Martin Netolický.

České výrobce nelze v zakázkách upřednostnit

Hejtman si ve Vysokém Mýtě prohlédl tovární halu a diskutoval také s vedením společnosti, a to například o možnostech podpory domácích výrobců při zadávání veřejných zakázek. „Je mi velice líto, že systém veřejných zakázek je nastavený tak, že nelze zohlednit a upřednostnit kritérium českých výrobců. Například ve Francii taková možnost existuje a bylo by dobré, abychom zvážili její zavedení i v České republice,“ přiblížil problematiku hejtman Netolický. 

Uvedl také, že kraj i přesto, že je zadavatelem autobusové dopravy, nemůže dopravcům určovat, jaká vozidla nakoupit a nasadit do provozu.

Hledá se vhodná lokalita

Iveco Czech Republic prezentovalo svůj záměr postavit zkušební polygon na letišti Vysoké Mýto už loni v srpnu. Projekt se podle zastupitelů Vyoského Mýta tehdy dle očekávání ukázal jako nerealizovatelný, protože je v rozporu s územním plánem a platnou smlouvou o užívání letiště, kterou uzavřelo město s Aeroklubem. Město Vysoké Mýto ale podpořilo investiční záměr Iveca a slíbilo spolupracovat na hledání vhodné lokality pro tento záměr.  Ve městě dnes funguje Škola smyku, která působí rovněž v Příbrami, Mostě, Jihlavě a Sosnové.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace