Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Technická škola v České Třebové by se měla dočkat nové tělocvičny, hejtman to přijel říci studentům osobně

10.10.2014
Technická škola v České Třebové by se měla dočkat nové tělocvičny, hejtman to přijel říci studentům osobně

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Hejtman si prohlédl celou školu.

Žáci Vyšší odborné školy a střední školy technické Česká Třebová se zřejmě dočkají nové tělocvičny. Hejtman Martin Netolický o tom informoval na dnešním jednání ředitele školy a pedagogický sbor, se kterým přijel debatovat v rámci výjezdu po regionu. Tělocvičnu by chtěl kraj začít stavět již v polovině příštího roku. Celková investice by neměla přesáhnout 40 milionů korun.

„Stávající tělocvična je zcela nevyhovující, protože je z velké části pokryta díly, které obsahují azbest. Jenom jeho odstranění by podle našich odhadů stálo až 20 milionů korun. K tomu je třeba přičíst ještě náklady na rekonstrukci. V okolí tělocvičny mimo areál školy jsou navíc prostorové a majetkoprávní problémy,“ sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a pokračoval: „Na setkání jsme proto vytipovali místo pro novou školní tělocvičnu na volném pozemku přímo v areálu školy Skalka, který je v našem majetku a podmínkám výstavby vyhovuje. Nová tělocvična by měla vyhovovat všem sportům včetně basketbalu, volejbalu i florbalu. Žákům i pedagogům usnadníme výuku, neboť nebudou muset kvůli tělocviku přecházet a opouštět areál školy,“ shrnul hlavní důvody výstavby nové tělocvičny Netolický.

Rok investic

Kraj si tuto dlouho očekávanou investici může dovolit především díky zlepšenému hospodaření. „Letošní rok jsem nazval rokem investic. Příští rok bychom v tom chtěli pokračovat. Chceme prioritně investovat do krajského majetku a to je případ i této školy. Příští rok počítáme v rozpočtu s uvolněním částky 20 milionů korun na tuto akci. Tělocvična zůstane v majetku kraje a bude svěřena do hospodaření škole,“ vysvětlil hejtman Martin Netolický.

Páteřní škola

Vyšší odborná a střední škola technická Česká Třebová patří v rámci kraje k páteřním školám ve výuce elektrotechniky a strojní mechaniky. Škola se zapojila do projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji, který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. „V rámci tohoto projektu se podařilo například modernizovat dílny silnoproudé techniky, dílny nábytkářství, ale také vybudovat kombinovanou učebnu přírodních věd. Formou kroužků se zde vzdělávají také žáci tří základních škol z Třebové a dalších tří z Litomyšle,“ doplnil Netolický.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace