Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Pletené pelíšky od pacientů potěšily pejsky v útulku Voříšek v Žamberku! Jaký pejsek tam čeká právě na vás?

30.06.2014
Pletené pelíšky od pacientů potěšily pejsky v útulku Voříšek v Žamberku! Jaký pejsek tam čeká právě na vás?

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Pletené pelíšky pro psy v útulku

Nové pletené pelíšky dostali psi v útulku Voříšek v Žamberku. Koberečky vyrobili pacienti Albertina Žamberk na oddělení psychiatrie v rámci léčebné ergoterapie. Protože se díky dárcům nahromadilo mnoho nepotřebných vlněných klubíček, pacienti pod dohledem ergoterapeutky upletli a následně sešili přes třicet kusů barevných pelíšků.

Albertinum, odborný léčebný ústav Žamberk je příspěvková organizace Pardubického kraje. Cílovou skupinou jsou pacienti s plicní diagnózou (oddělení plicní), dále dlouhodobě a chronicky nemocní (oddělení LDN) a pacienti s psychickým onemocněním (oddělení psychiatrie). Součástí léčby na oddělení psychiatrie je i ergoterapie (laicky léčba prací), která se zaměřuje na podporu zdraví a celkové pohody jedince prostřednictvím zaměstnávání.

Hotové výrobky z terapeutických dílen jsou velmi rozmanité (textilní hračky, zavinovačky, pantofle, košíky, keramika a podobně) a dělají radost lidem i pejskům v širokém okolí Žamberka.

Pejskové, kteří ve Voříšku, čekají na nové páníčky

Hary

Plemeno: kříženec
Stáří: dva až tři let
Pohlaví: pesHary - byl přivezen dne 12. 3. 09. Je to nalezenec, má poranění staršího data na pravé přední pacičce. Vypadá to na neošetřenou zlomeninu, ale běhá bez problémů. Je nedůvěřivý a nemá rád ostatní psy. Dobře chodí na vodítku. Vhodný k domku se zahradou a ke starším lidem.

Zak

Plemeno: Anglický kokršpaněl
Stáří: sedm let
Pohlaví: pesZAK - anglický kokršpaněl, v útulku ho odhadují  asi na sedm roků, je čistotný, zná základní poslušnost, je hodný a opravdu dobře poslouchá. Byl přivezen z Vysokého Mýta a je velice divné, že ho nikdo nehledá. Je na něm vidět, že bylo o něho dobře postaráno, je dobře socializovaný a úplně bezproblémový, určitě žil v bytě, do kotce se mu vůbec nechce, ale zato do kanceláře jde rád a chová se tam velice slušně, má rád lidskou společnost, a tak se mu v kotci hodně stýská.

Max

Plemeno: staford
Stáří: asi 1 až 2 let
Pohlaví: pes


Max - potřebuje velice zkušeného pána. V útulku je již po druhé, po prvé se nijak neprojevoval, byl bezproblémový. A tak odešel, ale bohužel na Silvestra pokousal novou paniču a její návštěvu, tak se zase vrátil. Při nedávné bouřce se zjistilo, že se asi bojí a tak ten první skrat přičítají tomu, že se bojí ran.Dnes už se zase chová normálně, nechá se krmit z ruky, hraje si, umí chodit na vodítku, přiběhne a předsedne si -  je mladý a tak by byla škoda, aby svůj život prožil v útulku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace