Centrální příjem v Orlickoústecké nemocnici měl být do roku 2020 hotový. Asi se to nestihne
30.11.2017
Problematika stavby centrálního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je jedním ze zásadních témat současné krajské vládní koalice. Již na počátku volebního období byl stanoven termín dokončení stavby na rok 2020, avšak v průběhu příprav začal být tento termín ohrožen. Z toho důvodu bude vedení kraje pravidelně dozorovat průběh příprav tak, aby byl dříve proklamovaný termín dodržen. S termíny a návrhem řešení dopravní situace seznámil hejtman Martin Netolický v minulém týdnu také starostu města Petra Hájka.
„Vzhledem k tomu, že jsme slíbili dokončení stavby do konce našeho volebního období a v příštím roce má být stavba zahájena, byl jsem nucen převzít osobní dohled nad přípravami a plněním termínů a harmonogramu. Bohužel nám opět začaly některé stanovené termíny klouzat. Zpoždění mají projekční práce kvůli dohadům o dispozicích jednotlivých pater, proto jsem začal mít reálné obavy o zahájení a dokončení stavby. Kontrolní tým se bude na úrovni hejtman, náměstek pro investice, radní pro zdravotnictví, představenstvo akciové společnosti, projektant, ředitel nemocnice a pracovníci krajského úřad scházet v pravidelných intervalech tak, aby byl termín roku 2020 dodržen. Přijali jsme proto již řadu opatření,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Požádali jsme vedení města o spolupráci při jednání s majiteli přilehlých objektů a pozemků, aby stavba byla včas projednána a byly vysvětleny připomínky k projektu ze strany místních obyvatel,“ sdělil hejtman.
Zlepšení dostupnosti zdravotní péče
Ten starostu města seznámil s navrhovaným architektonickým řešením budovy, která bude v Orlickoústecké nemocnici sloužit pro centrální příjem pacientů a v dalších podlažích pro intenzivní péči ARO a JIP. „Jakýkoliv pacient, který přijde do nemocnice se zdravotními obtížemi, vstoupí i k ambulantnímu vyšetření jedním vchodem z ulice Jana a Josefa Kovářů. U recepce bude zaevidován a vyčká v čekárně pro 60 lidí na vyšetření nebo diagnostiku RTG či CT. Vážnější případy dovezené zdravotnickou záchrannou službou budou předány personálu zvláštním vchodem, kde na tzv. expektačním, tedy čekacím lůžku s moderními přístroji pro záchranu života proběhne diagnostika a rozhodování o dalším postupu. Jde o pracoviště, které bývá v zahraničí nazýváno jako emergency,“ popsal hejtman Martin Netolický.
Zdroj: Tisková zpráva
Komerční sdělení
Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .
Vložil: Štěpán Cháb