Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hejtman Netolický: Pardubický kraj investoval do Vysokomýtské nemocnice celkem přes 46 milionů korun, chceme ji začlenit do celého systému zdravotní péče v kraji

24.08.2017
Hejtman Netolický: Pardubický kraj investoval do Vysokomýtské nemocnice celkem přes 46 milionů korun, chceme ji začlenit do celého systému zdravotní péče v kraji

Foto: Hans Štembera

Popisek: Hejtman Martin Netolický

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil ve čtvrtek dopoledne Vysokomýtskou nemocnici. S jejím ředitelem Josefem Pejchlem jednal o dalším rozvoji tohoto zdravotnického zařízení následné péče, které není součástí akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje. Jedná se především o převod budov, které se nachází na Hradecké a Žižkově ulici a momentálně jsou ve vlastnictví města Vysoké Mýto. Pardubický kraj je má ve výpůjčce.

 „Naším cílem je další rozvoj Vysokomýtské nemocnice. Již před časem jsme proto otevřeli s městem otázku převodu budov v Hradecké a Žižkově ulici do majetku Pardubického kraje. Majetková komise na svém posledním jednání tento převod nedoporučila, a tak jsem se chtěl detailně seznámit s důvody, které k tomuto rozhodnutí vedly,“ uvedl hejtman Martin Netolický. 

Problém spočívá v žalobě

„Je pravdou, že není možné, aby k převodu došlo v momentě, kdy město Vysoké Mýto čelí žalobě jedné ze společností, která chtěla v areálu vybudovat dialyzační středisko. V současné době je však z mého pohledu možné převzít alespoň budovu v Žižkově ulici, kde se nachází léčebna dlouhodobě nemocných a nejsou zde žádné závazky. Jednání o budově v Hradecké ulici můžeme otevřít v momentě, kdy budou odstraněna všechna rizika, která mohou kraji přinášet nemalé výdaje v souvislosti s právními vztahy, které uzavřelo v minulosti město. Budova samotná je značně podfinancovaná, a proto nechceme investovat do závazků, které vznikly díky předchozímu majiteli, ale raději vynaložit prostředky na investice do budovy samotné,“ uvedl hejtman Netolický s tím, že se jedná například o vybudování výtahu, únikových východů a dalšího zabezpečení.

„Tento návrh projedná krajská rada na svém pondělním jednání a následně v průběhu září budeme jednat se zástupci města Vysoké Mýto,“ dodal hejtman.

Problém, který komplikuje převod majetku z města Vysoké Mýto na Pardubický kraj, spočívá v žalobě, kterou na město podal jeden ze subjektů usilujících o vytvoření dialyzačního střediska v areálu nemocnice. Jádrem celého sporu je platnost nájemních smluv mezi provozovatelem zdravotní péče a městem, které je vlastníkem objektu.

Operační sály a nové vybavení

Na podzim minulého roku byl ve Vysokomýtské nemocnici zprovozněn nový operační sál, který vznikl v prostorách starého chirurgického sálu ve druhém nadzemním podlaží budovy v Hradecké ulici. Nemocnice před zprovozněním sálu získala v evropském projektu moderní přístroje, které jsou zde využívány. „Rekonstrukce operačního sálu byla jedním z kroků, který má vést k modernizaci nemocnice. Je součástí projektu na rozvoj jednodenní chirurgické péče, což je celosvětový trend pro poskytování drobných chirurgických zákroků, včetně miniinvazivních operací, které jsou šetrné k pacientům a zkrátí dobu zotavení,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že na tato investici vyšla krajský rozpočet na 5,6 milionů korun.

„Pardubický kraj investoval do Vysokomýtské nemocnice celkem přes 46 milionů korun. Je to důkaz toho, že nemáme zájem na omezování péče, ale naopak ji chceme začlenit do celého systému zdravotní péče v kraji jako jeden z doplňujících článků,“ dodal hejtman.

Komerční sdělení

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová