Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Policie na cvičení zametla s teroristy a osvobodila rukojmí

21.06.2013
Policie na cvičení zametla s teroristy a osvobodila rukojmí

Autor: profimedia.cz

Popisek: Na Popelku museli nakonec nasadit hmaty a chvaty

Scénář bezpečnostního cvičení Vlak 2013 pracoval s teroristickou hrozbou a vyvrcholil osvobozením rukojmí z železničního vagónu. Autenticitu příběhu dodala účast figurantů, které zajistila vojenská škola z Moravské Třebové. Na místo přijela skoro stovka studentů. Cvičení, které probíhalo v extrémně horkém počasí, patří k největším akcím svého druhu v republice.

„Musím ocenit profesionalitu a připravenost všech složek policie a integrovaného záchranného systému. Chci zdůraznit, že to nebyla žádná hra na vojáčky, celý postup sledovali profesionální hodnotitelé, kteří jednotlivé kroky následně posoudí a rozeberou,“ uvedl hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Vyjednávání

Účastníci cvičení museli zvládnout vyklizení vlaku od běžných pasažérů tak, aby nezpůsobili paniku, vyzkoušeli si vyjednávání s teroristy a nakonec i samotný zásah. Ten byl pro ně naštěstí v takovémto kontextu výjimečný.

Každoroční bezpečnostní cvičení bylo letos zaměřeno zejména na součinnost s policií. Účastnila se ho Pořádková jednotka Krajského ředitelství policie České republiky, Útvar rychlého nasazení a některé složky integrovaného záchranného systému. Cvičení vyhlásil předseda Bezpečnostní rady kraje hejtman Martin Netolický a odehrávalo se v depu kolejových vozidel v České Třebové. Podle informací uveřejněných na portálu kraje ho pozorně sledoval i radní pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace