Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Demonstranty v Králíkách podpořím. Způsob, jakým komunikuje ministerstvo spravedlnosti, považuji opravdu za nevhodný, hřímá hejtman Netolický

22.11.2016
Demonstranty v Králíkách podpořím. Způsob, jakým komunikuje ministerstvo spravedlnosti, považuji opravdu za nevhodný, hřímá hejtman Netolický

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Hejtman Netolický na tiskové konferenci

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se ve středu 23. listopadu zúčastní demonstrace proti zřízení vězeňského zařízení v Králíkách, proti kterému vystupují nejen samosprávy města a kraje, ale také celá řada občanů.

Kdo jiný by se měl vyjádřit než ti, kteří v místě žijí

O dva dny později se ve městě uskuteční referendum, ve kterém občané vyjádří svůj názor, zda jim zařízení tohoto typu ve městě vadí či nikoliv. Již nyní se však objevila informace o zahájení procesu převodu objektu na Vězeňskou službu.

„Chci vyzvat veřejnost, aby s referenda zúčastnila, protože kdo jiný by se měl vyjádřit o této záležitosti než ti, kteří v místě žijí. Ve středu 23. listopadu proto podpořím občany města, protože velká skupina obyvatel není se záměrem spokojena a sdílí názor Pardubického kraje. Tato demonstrace je opodstatněná, protože Ministerstvo spravedlnosti nekomunikuje tak, jak bych si představoval,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Objekt by mohl být využit lépe 

„Osobně jsem přesvědčený, že ministerstvo má jiné možnosti na umístění tohoto zařízení a nevím, proč si vybrali oblíbenou turistickou lokalitu, kterou Králicko je. Pokud je důvodem malá počáteční investice do objektu, tak i přesto je nutné počítat s investicí v řádech desítek milionů korun. Jsem také přesvědčený, že na Králicku není ani dostatek personálu, který by zde mohl pracovat,“ uvedl hejtman a nastínil možné využití areálu. 

„Objekt by mohl být lépe využit jako domov pro seniory, ale také se opakovaně hlásí investor, který by jej upravil na startovací byty. Koneckonců bytová otázka je v oblasti problém, takže bych se osobně přikláněl k této variantě, která bude v souladu s dlouhodobým záměrem města a kraje,“ sdělil Netolický.

Není to předvolební kalkul

Ten se také okomentoval vyjádření ministra Pelikána, který označil jeho zájem o oblast za čistě předvolební kalkul. 

„Zájem o areál a jeho další směřování jsem projevil opakovaně již v souvislosti se záměrem zřídit zde azylový dům, a to z obdobných důvodů, kterými argumentuji nyní v tomto případě, byť se pan ministr na setkání s občany vyjádřil jiným způsobem,“ uvedl hejtman Netolický s tím, že požádal o osobní setkání generálního ředitele Vězeňské služby ČR Petra Dohnala, ale také ministra Roberta Pelikána. 

„Bohužel nemám od pana ministra žádnou zpětnou vazbu na možnost našeho setkání, které by bylo zcela jistě ku prospěchu věci,“ dodal hejtman Netolický.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace