Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kam dál v psychiatrické péči v naší zemi, kraji, regionu? Po tom se budou odborníci pídit ve Svitavách

26.05.2015
Kam dál v psychiatrické péči v naší zemi, kraji, regionu? Po tom se budou odborníci pídit ve Svitavách

Autor: Nemocnice Svitavy

Popisek: Zdravotníci svitavské nemocnice.

Ve svitavském městském kině Vesmír se ve středu 27. května uskuteční Celostátní setkání odborníků v psychiatrii a psychoterapii, které zaštítili hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a 1. náměstek zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek.

Přijede i šéf Bohnic

Setkání bude spojené s otevřeným odborným seminářem o psychiatrické péči ve 3. tisíciletí.

Na semináři zazní informace o stavu reformy psychiatrické péče v České republice od Martina Hollého, předsedy České psychiatrické společnosti a ředitele Psychiatrické nemocnice Bohnice. Ten také povede výjezdní zasedání výboru Psychiatrické společnosti ČLS JEP a České psychiatrické společnosti, které bude mít uzavřenou formu.

V dalším programu semináře je Návrh koncepce psychiatrické péče v Pardubickém kraji, který představí Petr Hejzlar, zástupce primáře psychiatrického oddělení Pardubické nemocnice.

Moderní péče ve Svitavách

Se třetí přednáškou vystoupí Zdeňka Kovářová, primářka psychiatrického oddělení Svitavské nemocnice a bude hovořit na téma Moderní psychiatrická a psychoterapeutická péče ve Svitavské nemocnici - historie, vize a cíle.

Oddělení psychiatrie a psychoterapie ve Svitavách tvoří otevřené koedukované lůžkové oddělení a ambulantní část včetně ambulance psychologa a AT ambulance (poradna pro pacienty závislé na návykových látkách, s problémem patologického hráčství), součástí je také dětská a dorostová psychologická ambulance.

Otevřené oddělení znamená, že pobyt na oddělení je dobrovolný, je možnost vycházek mimo areál nemocnice a víkendových propustek, možnost každodenních návštěv rodiny.

Perspektiva svitavské psychiatrie je především v orientaci na základní psychiatrickou a psychologickou péči se specializovanými službami v oblasti závislostí na návykových látkách, v oblasti psychických poruch spojených s demencí, s psychotickými či afektivními stavy.

Exkurzní odpoledne

Přednáškové odpoledne bude patřit komentované prohlídce modernizovaného 0ddělení psychiatrie a psychoterapie Svitavské nemocnice.

Odborníky na seminář pozvali generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald a ředitel Svitavské nemocnice Pavel Kunčák.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace