Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nemocnice, kde se cítíte v bezpečí? To prý v Pardubickém kraji není jen iluze

05.12.2014
Nemocnice, kde se cítíte v bezpečí? To prý v Pardubickém kraji není jen iluze

Autor: Litomyšlská nemocnice

Popisek: V Litomyšlské nemocnici se prý můžete cítit bezpečně jako doma

Hned ve čtyřech kategoriích ankety o nejlepší nemocnici uspěla Litomyšlská nemocnice, kterou respondenti vyhodnotili jako nejlepší v kategoriích spokojenost a bezpečnost pacientů hospitalizovaných, pacientů ambulance, spokojenost a bezpečnost zaměstnanců nemocnic a jako nejusměvavější nemocnici.

V anketě nemocnic každý rok určuje organizace HealthCare Institute pořadí těch nejlepších podle toho, jak nakládají s penězi a jak jsou v nich spokojeni zaměstnanci a pacienti. Letos se do projektu zapojilo 156 nemocnic.

Hledáme cesty, jak zlepšit atmosféru

Litomyšlská nemocnice, která je akciovou společností, se snaží profilovat jako nemocnice příjemná a bezpečná, kde se ambulantní a hospitalizovaní pacienti také tak cítí. „Dlouhodobě se snažíme zaměstnance nemocnice vést k tomu, aby respektovali individuální osobnost člověka. Zdravotníky pravidelně školíme v komunikaci. Před časem jsme stanovili etický kodex, který se snažíme aktivně naplňovat, máme celý soubor opatření a postupů, které nám pomáhají zajistit, aby v nemocnici vládla rodinná atmosféra,“ vysvětlil tiskový mluvčí a manažer kvality nemocnice Adrian Nemšovský.

Z úspěchu má radost i 1. náměstek hejtmana Roman Línek, který má v krajské radě na starosti zdravotnictví: „Litomyšlské nemocnici srdečně k takovému úspěchu gratuluji. Nedávno mě potěšilo hodnocení Albertina Žamberk a nyní je velmi úspěšná Litomyšlská nemocnice se svou přátelskou atmosférou.“

Peníze versus člověk

Podle Línka výsledky ankety dokládají, že vedle ekonomické stability a špičkových zdravotnických přístrojů je nesmírně důležitý také lidský rozměr péče. „Pacient, který se setká při pobytu v nemocnici nebo na ambulanci s milým, usměvavým a ochotným personálem, je vždy mnohem spokojenější a nakonec to může urychlit i jeho uzdravení. Stejně důležitá je i spokojenost mezi zaměstnanci. Velmi bych ocenil, kdyby se takový lidský přístup a úsměv, jako mají v Litomyšli, zabydlel ve všech zdravotnických zařízeních, které kraj spravuje,“ dodal Línek.

Litomyšlská nemocnice se pravidelně účastní celostátní ankety „Nejlepší nemocnice“, která je pořádána již od roku 2007. Dotazníkové šetření probíhá od března do září v několika kategoriích.

Výsledky celostátní ankety o nejlepší nemocnici:

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace