Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nemocniční pracovníci se bojí o místa, sloučením nemocnic to prý ale nehrozí. Uspějí jen silní, říká hejtman Netolický

28.11.2014
Nemocniční pracovníci se bojí o místa, sloučením nemocnic to prý ale nehrozí. Uspějí jen silní, říká hejtman Netolický

Autor: Nemocnice Svitavy

Popisek: Zdravotníci svitavské nemocnice.

Jak to bude s námi? To zejména zajímalo zaměstnance Svitavské nemocnice, do které tento týden zavítalo budoucí představenstvo Nemocnice Pardubického kraje. Jde o nástupnickou organizaci, pod kterou se k poslednímu prosincovému dni sloučí pěti nemocnic s akutní lůžkovou péčí v Pardubickém kraji. Zařadí se tak mezi šest největších zařízení v zemi.

Jedna velká společnost má podle podporovatelů záměru mnohem větší potenciál než několik menších samostatných subjektů. „Budeme partnerem, který nepůjde jen tak přehlédnout. Věřím, že se to pozitivně odrazí v kvalitě poskytované péče i v ekonomických výsledcích,“ prohlásil generální ředitel a člen představenstva Tomáš Gottvald při návštěvě Svitavské nemocnice.

Ve Svitavách se zatepluje a rekonstruuje se psychiatrie

Svitavy byly tento týden čtvrtou zastávkou budoucího představenstva Nemocnice Pardubického kraje po zdravotnických zařízeních, která se již zakrátko stanou součástí nově vzniklé společnosti. Zdejší nemocnice výrazně mění svou tvář díky rekonstrukci pavilonu psychiatrie, zateplování hlavní budovy a dalším stavebním úpravám. „V nové společnosti určitě chceme optimalizovat spektrum výkonů, i ve vztahu k jejich profitabilitě,“ pronesl generální ředitel Gottvald po prohlídce jednotlivých oddělení Svitavské nemocnice.

Propouštět se nebude

Ve svých záměrech představenstvo počítá se stávajícím personálem, což potvrdilo při neformálním setkání se svitavskými primáři a staničními sestrami. „Chceme udržet kvalifikované odborníky,“ prohlásil generální ředitel Gottvald. „Nečekejte od nás žádné dramatické změny ve zdravotní oblasti pro rok 2015. Restrukturalizace v našem kraji již proběhla v minulosti, kdy byla zrušena akutní lůžková péče v některých nemocnicích,“ dodal další člen představenstva Vladimír Ninger.

Něco se ale změní. Víc vedoucích pozic

Novinky přinese organizační struktura společnosti. Na činnost sester bude dohlížet ředitelka ošetřovatelské péče, která vzejde z výběrového řízení. Stejně jako ředitelé nemocnic v Pardubicích a v Chrudimi. Vznikne i kolegium krajských odborníků v jednotlivých oborech. „Chci, aby si je vybrali sami primáři ze svých řad,“ poznamenal člen představenstva Ninger.

Změny již v tuto chvíli probíhají v podpůrné administrativně-správní oblasti. „Tuto část musíme lépe zorganizovat. Zatím to byl mix různých činností. Chceme z každé nemocnice vybrat to nejlepší, aby celek fungoval lépe s maximální efektivitou,“ naznačil třetí člen představenstva Petr Rudzan.

Jaký je nyní formální stav fúze

Fúze nemocnic akutní lůžkové péče Pardubického kraje se uskutečňuje podle plánu. Rada Pardubického kraje vzala 21. listopadu na vědomí informaci o průběhu fúze a předloží ji k projednání na nejbližším zasedání Zastupitelstva Pardubického kraje 11. prosince.

„Proces transformace a fúze nemocnic Pardubického kraje probíhá zatím zcela v souladu s harmonogramem fúze schváleným usnesením Zastupitelstva v únoru letošního roku,“ informoval 1. náměstek hejtmana Roman Línek. Jeho slova doplnil i generální ředitel Nemocnic Pardubického kraje (NPK) Tomáš Gottvald: „Právní náležitosti technické části fúze jsou naplněny a termín zápisu do obchodního rejstříku není ohrožen.“

Představenstva pěti nemocnic ve spolupráci se smluvní advokátní kanceláří Kaplan & Nohejl již v říjnu  zajistila sepsání rozhodnutí Pardubického kraje jako jediného akcionáře o schválení fúze sloučením ve formě notářského zápisu, a to jak pro zanikající společnosti, tak pro společnost nástupnickou. Současně byl 30. října podán návrh na zápis fúze sloučením Pardubické krajské nemocnice jako nástupnické společnosti a jednotlivých nemocnic jako společností fúzí zanikajících do obchodního rejstříku s požadovaným termínem zápisu 31. prosince 2014.

Hejtman Netolický: Uspějí jen silní

„Naše snaha zefektivnit fungování pěti nemocnic pod jedním vlastníkem, Pardubickým krajem, trvá už od roku 2011, kdy jsem převzal funkci krajského radního pro zdravotnictví. Už samotná spolupráce nemocnic při vyjednávání se zdravotními pojišťovnami přinesla prokazatelné výsledky. Spojení nemocnic je logickým vyvrcholením tohoto procesu,“ uvedl již dříve hejtman Martin Netolický a dodal: „Jsme si vědomi toho, že uspějí jen silní."

Fúzi řídí takzvaný řídicí výbor v čele s Tomášem Gottvaldem a se zapojením poradenské firmy KPMG funguje takzvaný monitorovací výbor. V něm jsou zastoupeny všechny kluby Zastupitelstva Pardubického kraje, které je o jednotlivých krocích fúze podrobně informováno.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace