Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mistrovství světa hasičů mládeže ve Svitavách se vydařilo, padaly rekordy. Dokonce světové

22.07.2014
Mistrovství světa hasičů mládeže ve Svitavách se vydařilo, padaly rekordy. Dokonce světové

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Hejtman Netolický si nemohl toto klání nechat ujít.

Ve velké hostitelské roli obstály minulý týden Svitavy. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s Hasičským sborem České republiky a s podporou Ministerstva školství, Pardubického kraje a města Svitav tu pořádalo poprvé v naší republice mistrovství světa dorostu a juniorů v požárním sportu. Slavnostního zakončení se spolu s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým zúčastnil i premiér Bohuslav Sobotka. České barvy získaly celkem osm zlatých, osm stříbrných a osm bronzových medailí. Tečku za mistrovstvím světa udělal slavnostní ohňostroj, který krátce po deváté hodině večerní rozzářil oblohu nad Svitavami.

Martin Netolický pogratuloval všem medailistům za vynikající výkony a poděkoval především všem místním dobrovolným organizátorům. „Doufám, že se zejména hostům ze zahraničí v tomto malebném koutu našeho kraje líbilo a že si odvezou domů krásné vzpomínky. Organizátoři odvedli fantastickou práci a je vidět, že do Svitav titul Evropské město sportu 2015 opravdu patří,“ podotkl.

Mladí hasiči se utkali ve třech dorosteneckých kategoriích od 13 do 18 let a v juniorské kategorii od 18 do 23 let, a to v běhu na 100 metrů s překážkami, štafetě čtyřikrát 100 metrů s překážkami, výstupu na cvičnou věž po žebříku a v požárním útoku. Vůbec poprvé na mistrovství soutěžily i dívky.

Češi se neztratili

Zlaté medaile v soutěži družstev vybojovali pro Česko junioři a dorostenky, juniorky přidaly stříbro. Bělorusové ovládli soutěž dorostenců, stříbro mají z juniorů a bronz z dorostenek. Rusové vybojovali nejcennější kov v družstvech juniorek, stříbro mají jejich dorostenci a bronz junioři. Další medaile v družstvech získaly ještě Slovensko, Ukrajina a Polsko.

6 „svěťáků“

Na mistrovství také padlo šest světových rekordů. Tři rekordy před zaplněnými tribunami svitavského stadionu vytvořili Češi, dva Rusové a jeden Bělorusové. Čeští junioři stanovili nový rekord i v královské disciplíně, za níž je považován požární útok. „Při požárním útoku je důležitá souhra kolektivu. Nejčastější chyby jsou na sání, tedy na přívodním vedení nebo na koši či mašině," uvedl rozhodčí Pavel Marschal.

Kromě českých mladých hasičů do Svitav přijeli závodníci z Běloruska, Bulharska, Jižní Koreje, Kazachstánu, Polska, Ruska, Slovenska, Litvy, Lotyšska a Chorvatska. Rozpočet mistrovství, které Česko hostilo vůbec poprvé, byl šest milionů korun, Pardubický kraj přispěl jedním milionem.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace