Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Svitavy se stanou mekkou požárníků, hostí mistrovství světa dorostu a juniorů v požárním sportu, letos poprvé i dívky

10.07.2014
Svitavy se stanou mekkou požárníků, hostí mistrovství světa dorostu a juniorů v požárním sportu, letos poprvé i dívky

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Požární sport, ilustrační foto

Svitavy omládnou, už tuto neděli se tam začnou sjíždět na čtyři stovky mladých lidí ve věku od 13 do 23 let. Budou to účastníci mistrovství světa dorostu a juniorů v požárním sportu, letos poprvé i dívky. Hostitelem mistrovství, které ještě v České republice nebylo, se stal Pardubický kraj. Záštitu nad soutěží převzali prezident Miloš Zeman, hejtman Martin Netolický a starosta Svitav David Šimek.

„Přidělení mistrovství do Svitav je vyjádřením uznání našim organizátorům a Krajskému sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Je to velká čest i pro Pardubický kraj, který na tuto mimořádnou akci přispěje částkou jednoho milionu korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický. 

První dva dny budou týmy a jednotlivci na městském sportovním stadionu ve Svitavách  trénovat. Slavnostní zahájení je naplánováno na středu 16. července od 17 hodin. „Nebude to jen obyčejný nástup, součástí podvečera bude i finále soutěže ve výstupu na věž a předání prvních medailí,“ prozradil starosta Krajského družení hasičů Čech, Moravy a Slezska (KSH ČMS) Josef Bidmon.

Obhajujeme zlato!

Čtvrtek bude patřit běhu na 100 metrů s překážkami, pátek běhu na 400 metrů s překážkami a sobota  požárnímu útoku. Oficiální zakončení se uskuteční v sobotu 19. července v 18 hodin, kdy budou předány poslední medaile.

„Česká republika obhajuje z minulého mistrovství v Rusku zlato v týmové kategorii dorostenců a bronz v juniorech. S napětím budeme sledovat také výkony výborných jednotlivců, například Tomáše Vlčka v běhu na 100 metrů s překážkami a Jana Gáška také v krátkém běhu a ve výstupu na věž. Z Pardubického kraje máme želízko v ohni v osobě Martina Lidmily z SDH Zbožnov, který letos přešel do kategorie juniorů. Rozhodně patříme ke světové špičce,“ zdůrazňuje Josef Bidmon.

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s Hasičským sborem České republiky 

Pořadatelem mistrovství je Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s Hasičským sborem České republiky a s podporou ministerstva školství, Pardubického kraje a města Svitav. Celkový rozpočet je šest milionů korun.  Soutěžit se bude v  kategoriích od 13 do 18 let (dorostenci a dorostenky) a od 18 do 23 let (junioři a juniorky). Celkem přijedou do Svitav zástupci třinácti zemí zejména ze střední a východní Evropy a také z Jižní Koreje nebo Kazachstánu. Organizátoři proto zamluvili veškeré volné ubytovací kapacity nejen ve Svitavách, ale také v Moravské Třebové a Poličce.

Účastnické státy jsou: Česká republika, Slovensko, Polsko, Bulharsko,  Chorvatsko, Litva, Lotyšsko, Bělorusko, Rusko, Ukrajina, Kazachstán, Jižní Korea a nesoutěžní delegace Ázerbajdžánu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace