Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Vandalismus největší – odpad vyhozený téměř na silnici!

26.11.2013
Vandalismus největší – odpad vyhozený téměř na silnici!

Autor: Archív

Popisek: Odpad, ilustrační foto

Na tři desítky pytlů odpadu zřejmě z likvidace části stavby (střecha?) obsahující nebezpečný azbest zatím neznámý pachatel vysypal ze silnice přímo za svodidla v horní části staré silnice mezi parkovištěm U Tety a serpentinami na Hřebči ve sjezdu na Třebovou.

Černá skládka byla zjištěna začátkem listopadu Ing. Kamilem Sopouškem, předsedou ZO ČSOP M. Třebová, při běžném monitoringu, který provádí v chráněných územích. Vlastníkem pozemku jsou Lesy ČR, a. s., ty již podaly Policii ČR trestní oznámení na neznámého pachatele pro založení černé skládky. Byl také informován Krajský úřad Pardubického kraje, který je kompetentním orgánem k řešení dané věci z pohledu ochrany přírody a krajiny (jedná se o chráněné území – PR Rohová) a čeká se na jeho vyjádření o dalším postupu.

Sankce dle z. č. 114/1992 Sb. – o ochraně přírody: fyzická osoba – přestupek – sankce do 100 tis. Kč, správní delikt – práv.subjekt, fyzická osoba podnikající – sankce 1 mil. Kč. Sankce dle z. č. 185/2001 Sb.- o odpadech, správní delikt – práv.subjekt, fyzická osoba podnikající, kompetence ČIŽP, sankce až 50 mil. Kč. Sankce dle z. č. 200/1990 Sb., o přestupcích, fyzické osoby – sankce až do výše 50 tis. To vše samozřejmě při zjištění pachatele.

Pokud se viníka nepodaří zjistit, je nutné vzhledem k nebezpečným vlastnostem odpad co nejdříve odstranit. Kdo ponese případné náklady na odstranění, je v jednání (krajský úřad, město). Ty lze následně vymáhat po viníkovi. Povinnost odstranit odpad může padnout i na vlastníka pozemku, Lesy ČR a. s.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace