Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Do domů bytového družstva jejich obyvatelům zatéká už sedm let

08.11.2013
Do domů bytového družstva jejich obyvatelům zatéká už sedm let

Autor: profimedia.cz

Popisek: Panelové sídliště, ilustrační foto

Nízké příspěvky do fondu oprav a špatné projekty staveb by mohly stát za problémy, s nimiž se potýkají nájemníci dvou bytovek na moravskotřebovském sídlišti Západní. Zaznělo to od zástupců developera, bytového družstva Dubina, na jednání svolaném na žádost samosprávy bytového domu Hřebečská č. o. 2, 4, 6 a 8.

Zástupce BD Dubina seznámila se změnami ve vedení bytového družstva, kdy do představenstva družstva byli nově zvoleni i bydlící členové družstva, a sdělila, že na účtu fondu oprav bytových domů v ul. Hřebečská je ca 600.000 Kč pro oba domy. Starosta města Miloš Izák vznesl požadavek na poskytování podrobného vyúčtování, ze kterého bude zřejmé, kolik bylo celkem vybráno na nájemném, jaké jsou provozní náklady domu a kolik se naspořilo do fondu oprav za příslušný rok. Zástupci BD Dubina toto přehledné vyúčtování za příslušný rok přislíbili. Zástupce samosprávy pak seznámil  s problémy se zatékáním ve střeše nad jedním z bytů vyskytujícími se už 7 let.

Zástupci BD Dubina navrhli samosprávě, aby sama oslovila firmu specializující se na opravu střech kvůli vyčíslení nákladů na opravu. Rozebíralo se i nedostatečné zateplení 3 štítů, s nímž souvisí i požadavek na zateplení celé budovy. Odhad ceny je cca 250.000 korun. V tomto případě by se problém se zateplením mohl řešit přes program Zelená úsporám. Vedení města přislíbilo oslovit Regionální rozvojovou agenturu Pardubického kraje, aby prověřila možnosti čerpání dotace, zpracování a podání žádosti, zpracování auditu atd.

BD Dubina se stejnými problémy (nedostatečné zateplení, zatékání střechou, nekvalitní okna a vlhkost v bytech) setkávají i u dalších bytových domů v jiných městech. Problém je zřejmě v nevyhovujících projektech domů pod BD Dubina ve většině měst a v nízkých platbách do fondu oprav, v nichž nejsou vytvořeny dostatečné finanční rezervy na požadované opravy a investice.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace