Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Hrdiny Pardubického kraje najdete ve Svítání, podle Nadace České spořitelny, která rozdala své každoroční ceny Floccus

08.02.2018
Hrdiny Pardubického kraje najdete ve Svítání, podle Nadace České spořitelny, která rozdala své každoroční ceny Floccus

Autor: Adam Daniel

Popisek: Ocenení celou Floccus Jana Hanzlíková (MPSV), Miluše Horská (Svítání), Mutlová (Diakonie), Jiří Kokrda (Anima)

Největší bankovní nadace u nás už počtvrté za sebou rozdávala Ceny Floccus, kterými vyzdvihuje jednotlivce a neziskové organizace, kteří se nebojí měnit společnost k lepšímu. Nadace České spořitelny oceňuje právě ty, kteří se snaží zajistit důstojné stáří, kvalitní péči pro lidi s mentálním postižením a efektivní prevenci a léčbu drogové závislosti.

Ocenění si letos podle odborné poroty Ceny Floccus jednoznačně zasloužila právě pardubická Základní škola a Praktická škola Svítání, která se zaměřuje na integraci lidí s mentálním či jiným postižením. Skleněnou cenu si v pražském Rudolfinu převzala Miluše Horská, ředitelka organizace: „Cena Floccus Nadace České spořitelny je tím nejkrásnějším dárkem k pětadvacetinám naší školy Svítání. Je to ocenění 25 let naší společné práce, posunu od 26 dětí v organizaci ke dvěma stům, k 700 lidí integrovaných v terénu, od devíti prvních zaměstnanců k dnešním téměř 150. A každému z nich tahle cena náleží, děkujeme!"

Svítání ve vzdělání

Každý ročník Ceny Floccus se zaměřuje na jedno konkrétní téma. V tom letošním Nadace České spořitelny vyzdvihla organizace, které jsou příkladem pro ostatní ve snaze o systémové změny ve společnosti. Odborná porota na Svítání ocenila mimo jiné schopnost vyplnit efektivně a kvalitně bílá místa, na které organizace ve svých službách narážela: tam, kde chyběly učebnice, Svítání je připravilo, tam, kde chyběli odborníci, Svítání nabídlo vzdělávací kurzy, postupně tak organizace vytvořila řadu navazujících služeb pro lidi s postižením.

Tvůrčí a obětaví lidé tu jsou

„Česko dlouhodobě nemá nouzi o tvůrčí ani obětavé lidi, o pozoruhodné projekty ani odvážné pokusy a tím ani o příklady dobré praxe. Má však vleklý a zničující problém se společenským nedoceněním těchto lidí a činů, s nevyužitím následování hodných zkušeností, s váznoucí změnou překonané praxe. Dobré zkušenosti zůstávají izolovanými ostrůvky, síly docházejí, nadšení vyhořívá, systém odolává a zbytečné utrpení či neprospívání trvá. Je nezbytné, aby plody všech těch úsilí vešly ve známost, aby se jim dostalo obecné podpory i připravené půdy, v níž by ze zavátých semínek vyrostly nové květy ušlechtilé nápodoby - jako když vítr rozfouká chmýří pampelišky. Jde o jednu z nejúčinnějších cest rozvoje a kultivace naší společnosti, šíření ušlechtilosti a užitečnosti, navyšování sociálního kapitálu České republiky,“ řekl Mudr. Zdeněk Kalvach, předseda poroty Ceny Floccus. 

Zdroj: Tisková zpráva

Komerční sdělení

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace