Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Moravská Třebová zaplatí za umístění školy na soukromém pozemku

06.06.2013
Moravská Třebová zaplatí za umístění školy na soukromém pozemku

Zastupitelstvo města Moravská Třebová schválilo vyplacení úhrady nájemného ve výši 580 euro ročně za užívání pozemků mezi městem Moravská Třebová a dvěma německými majitelkami dotčených parcel.

Město Moravská Třebová se již několik let snaží vypořádat užívání pozemků na ulici Palackého, částečně zastavěných budovou Základní školy Palackého, částečně užívaných jako zahrada. Majitelkami pozemků jsou Magda Baumann z Mnichova a Marianne Rosak z Frankfurtu nad Mohanem.

Návrh směny pozemků majitelky odmítly

Výsledkem jednání je uzavření nájemní smlouvy, kterou schválila rada města, a stanovení ročního nájemného ve výši 14 846 Kč. Nájemné se vyplácí v eurech a činí 580 €. Majitelkám pozemků připadne i za roky od zahájení jednání, tj. od 14. května 1997 do 13. prosince 2009 a to ve výši 6.670 €, což je cena po dohodě odpovídající asi čtvrtině aktuálně sjednané a do budoucna dohodnuté ceně.

Majitelkám byla původně neúspěšně navržena směna jejich pozemků za pozemky města. Dále jim město taktéž neúspěšně nabídlo, že pozemky odkoupí, nakonec  majitelky přistoupily na pronájem pozemku za navrhovanou cenu a  vyplacení dohodnutého sníženého nájmu za roky 1997-2009, za roky 2010 – 2012 a i za rok 2013 v plné výši. Město tedy po letech jednání dosáhlo uzavření platné smlouvy o pronájmu, což je důležité zejména pro další nakládání s objektem školy, na který při takto upravených právních vztazích může konečně žádat o dotace. Ty potřebuje například na zateplení objektu.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace