Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Děti s handicapem míří na letní tábory díky podpoře uživatelů EPP Pomáhej pohybem

02.08.2015
Děti s handicapem míří na letní tábory díky podpoře uživatelů EPP Pomáhej pohybem

Autor: cez.cz

Popisek: Předávání šeku

Dvanáct dětí s handicapem se o letošních prázdninách bude moci podívat a zažít letní tábor mezi svými zdravými vrstevníky. To umožnila podpora uživatelů mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem, kteří pro projekt prostřednictvím svých pohybových aktivit nasbírali potřebný počet bodů.

Zástupci Nadace ČEZ tak v pátek 31. července mohli pořádajícímu sdružení Děti patří domů předat vysportovaný příspěvek v hodnotě 100 000 korun. Celkem už s aplikací EPP pomáhá pohybem více než 113 000 lidí.

Na tábor může i autista

Svitavské sdružení Děti patří domů usiluje o integraci dětí s handicapem mezi zdravé vrstevníky jejich zařazením na letní tábory. K tomu jsou však třeba neustálá přítomnost osobního asistenta i přizpůsobené podmínky. „Tábory, na které mohou jezdit i děti s autismem, tělesným postižením, výraznější mentální retardací nebo poruchami chování, pořádáme již sedm let a naše dosavadní zkušenost nám potvrzuje jejich důležitost pro obě strany, tedy jak pro handicapované, tak i zdravé děti,“ uvedla předsedkyně sdružení Děti patří domů Dagmar Zezulová.

Kromě přítomnosti asistenta je velmi důležité přizpůsobení programu a často i zajištění vlastního pokoje, ve kterém si děti v případě přetížení mohou odpočinout.

Pobyt dětí s handicapem na letním táboře rovněž významným způsobem pomáhá všem rodinným příslušníkům, jimž nabízí čas k načerpání tolik potřebných sil k náročné péči po zbytek roku. Díky podpoře Nadace ČEZ a uživatelů aplikace Pomáhej pohybem, ze které budou uhrazeny náklady spojené s pobytem asistentů na táborech, se této zkušenosti letos dočká dvanáct dětí a jejich rodin.

Jak můžete pomoci

Prostřednictvím mobilní aplikace ČEZ EPP lze veřejně prospěšným projektům pomáhat vlastní pohybovou aktivitou, například chůzí, během, bruslením či jízdou na kole. „Zájem veřejnosti o používání aplikace Pomáhej pohybem neustále roste. Lidé při ní spojují potěšení z vlastního pohybu a pomoci tam, kde je potřeba. Projekt svitavského sdružení Děti patří domů nasbíral potřebné body ke svému naplnění opravdu rychle a podobně jsou na tom i ostatní, díky čemuž se počet podpořených charitativních akcí neustále navyšuje,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

Aplikace navíc funguje také jako klasický sporttracker, jenž zaznamenává a generuje statistiky osobních výkonů podle různých hledisek. Přehled všech ukončených i aktuálních projektů, ze kterých si uživatelé v rámci své sportovní podpory mohou vybírat, nabízí speciální microsite www.pomahejpohybem.cz i samotná aplikace ČEZ EPP.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace