Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Hejtman navštívil Jevíčko. Řešil silnice, průmyslovou zónu či gymnázium a prohlédl si žiletky, které zná celý svět

25.07.2015
Hejtman navštívil Jevíčko. Řešil silnice, průmyslovou zónu či gymnázium a prohlédl si žiletky, které zná celý svět

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Žiletka v rukou ředitele továrny vlevo hejtman Netolický.

Pravidelné cesty po kraji zavedly v pátek hejtmana Martina Netolického do Jevíčka. V rámci pracovního jednání se setkal se zástupci města, gymnázia, základní školy, ale také Léčebného ústavu.

Několik investic najednou

Tématem byly především aktuální problémy ve městě, připravované investiční akce, rozvoj průmyslových zón či další směřování zdejšího gymnázia.„Se zástupci města jsme mimo jiné řešili některé rekonstrukce silnic v majetku kraje. Jedná se především o část ulice Okružní IV, vedoucí ke gymnáziu i základní škole. Je zde naplánována úprava kanalizace, a proto jsme jednali o časovém souladu obou investičních akcí, aby nebyl provoz na silnici omezen na příliš dlouhou dobu,“ uvedl hejtman Martin Netolický. 

Povodně i průmyslové zóny

S vedením města řešil také protipovodňová opatření či rozvoj průmyslové zóny. „Vedení města má jasnou představu o úpravě stávajícího územního plánu. Zamýšlená průmyslová zóna je však v území, kde je 1. či 2. stupeň bonity půdy, a proto bude muset být případně řešeno vyjmutí ze zemědělského půdního fondu,“ sdělil hejtman Netolický. 

Stranou jednání nezůstal ani rozvoj jevíčského léčebného ústavu. „Ještě v letošním roce začneme v areálu ústavu rekonstruovat přístupovou komunikaci a zároveň připravujeme projekt takzvané plicní rehabilitace,“ řekl hejtman, který zároveň vyjádřil potěšení nad současným stavem Gymnázia Jevíčko, jehož situace nebyla v minulosti jednoduchá. „Dostáváme se do nové etapy, kdy nám odešlo 50 žáků, avšak 70 jich v příštím roce nastoupí. Nejhorší období, kdy byla ohrožena samotná existence školy, je zažehnáno a jsem přesvědčen, že se do obdobné situace již nedostaneme,“ dodal hejtman Martin Netolický.

Žiletky z Jevíčka putují do celého světa

S více než 220 zaměstnanci je jevíčská společnost Czech Blades největším zaměstnavatelem ve městě. Společnost, navazující na tradici národního podniku Astra Diu, vyrobí denně přes 4,5 milionu kusů žiletek, které z 95 procent putují do všech koutů světa. Přímo v areálu společnosti se s postupy výroby seznámil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. 

„Mluvili jsme o potřebách zaměstnavatele ve vztahu k vybraným profesím, kterých se na trhu práce v současné době nedostává. Rozebírali jsme také spolupráci společnosti s městem, která funguje hned v několika oblastech. Je vidět, že společnost je úspěšná a má dobré ekonomické výsledky. Průměrná mzda v dělnických profesích se zde blíží průměrné mzdě celého Pardubického kraje,“ dodal hejtman Martin Netolický. 

Společnost Czech Blades navazuje na více než šedesátiletou tradici výroby holicích a průmyslových žiletek. Společnost je předním světovým producentem čepelek z uhlíkaté oceli a navazuje na vysoké standardy předchozích vlastníků Astra Diu a Gillette. Do portfolia ochranných známek patří proslulé značky TIGER, TATRA, SOKOL, LUXOR či INDUSTRIAL.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace