Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jsme všichni na jedné lodi, musíme si předávat zkušenosti, apeloval krajský radní Šotola, než představil inovativní granty

03.04.2015
Jsme všichni na jedné lodi, musíme si předávat zkušenosti, apeloval krajský radní Šotola, než představil inovativní granty

Foto: Pardubický kraj

Popisek: Konference neziskovek v Pardubicích.

V Pardubicích se konala již 17. krajská konference nestátních neziskových organizací Pardubického kraje. Jejím ústředním tématem byla společenská odpovědnost napříč sektory s důrazem na propojování světů neziskovek, firem i veřejné správy. Důkazem tohoto sbližování byly i následné workshopy s firemními experty, kteří předali cenné zkušenosti pracovníkům neziskovek.

Politici, akademici, podnikatelé...

Krajskou konferenci pravidelně pořádá Koalice nevládek Pardubicka, která je zastřešující organizací pro neziskovky z Pardubického kraje. Setkání bylo vskutku integrační, mezi hosty se objevili zástupci Pardubického kraje a veřejné správy, Krajské hospodářské komory, Agrární komory, Akademie věd ČR, firem a pochopitelně i neziskových organizací.

Celá konference má několik zajímavých výstupů, které odrážejí současné trendy. „Účastníci 17. krajské konference zavázali Koalici nevládek Pardubicka k dalšímu šíření myšlenek společenské odpovědnosti či rozvoje firemního dobrovolnictví. Zároveň vyzvali neziskové organizace k otevřenému budování partnerství s veřejným i firemním sektorem, které tak přispěje celkovému rozvoji našeho regionu. V neposlední řadě ocenili také aktivní přístup Pardubického kraje k rozvoji neziskového sektoru a zaměstnávání osob znevýhodněných na trhu práce,“ informovala o přijatých usneseních senátorka Miluše Horská, která je místopředsedkyní správní rady Koalice nevládek Pardubicka.

Všichni na jedné lodi 

Ojedinělé partnerství Pardubického kraje a neziskových organizací potvrdil i Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor. „Jsme si dobře vědomi, kolik užitečných a potřebných skutků vykonávají neziskové organizace pro společnost a všechny potřebné. Je proto naší povinností je v těchto aktivitách podporovat a vytvářet neziskovkám prostředí pro svůj další rozvoj. Naším cílem je také obohacení této spolupráce o partnerství s firemním sektorem. Jsme všichni na jedné lodi a máme společný cíl,“ neskrýval nadšení ze spolupráce radní Pavel Šotola.

Výjimečnou podporu Pardubického kraje neziskovým organizacím potvrdil také svým příspěvkem, v němž představil nové inovativní granty na podporu projektů neziskovek a sociálního podnikání.

Firemní dobrovolnictví je na vzestupu

Na konferenci byl přednesen také výsledek výzkumu Mapování neziskového sektoru a společenské odpovědnosti firem v Pardubickém kraji, provedený Akademií věd ČR, při němž byla zjištěna narůstající spolupráce mezi neziskovkami a firmami – výzkum ukázal, že více než polovina oslovených firem podporuje neziskové organizace. Platforma Byznys pro společnost zde také představila novou formu partnerství, spočívající v zapojení firemních dobrovolníků do činnosti neziskových organizací.

Aktuálnost fenoménu společenské odpovědnosti a propojování světů neziskovek a firem byla potvrzena i přímo na konferenci. Mezi zástupce neziskových organizací letos zavítali zástupci firemního sektoru, kteří si pro pracovníky neziskovek připravili poutavé workshopy, na nichž jim předali své cenné zkušenosti v atraktivních oblastech jako je například grafika, public relations, sociální sítě nebo efektivnost řízení organizace.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš