Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Na co utáhli americké vojáky v Pardubicích? Na pivo. Spojenci dárek opětovali - složili písničku. Podívejte se

31.03.2015
Na co utáhli americké vojáky v Pardubicích? Na pivo. Spojenci dárek opětovali - složili písničku. Podívejte se

Autor: Informační centrum Pardubice

Popisek: Spojenečtí vojáci popíjejí pivo v Pardubicích.

FOTO, VIDEO Průjezd amerického vojenského konvoje přes území České republiky budil velké emoce dlouho předtím, než se vůbec američtí vojáci přiblížili k českým hranicím. Do ulic se chystali jak odpůrci, tak jeho příznivci. Nakonec konvoj podél jeho trasy první den vítaly tisíce lidí. Odpůrci armádních sil NATO byli dle médií v drtivé menšině. Na vojáky, kteří projížděli Pardubicemi, čekalo zpestření v podobě exkurze do pivovaru.

Demonstrant Šafr byl v Pardubicích spokojen

Početní převahu příznivců amerického konvoje na svém facebookovém profilu kvitoval například několikanásobný šéfredaktor a jeden z organizátorů demonstrací na podporu amerického konvoje Pavel Šafr. „Sledoval jsem průjezd v Hradci Králové a Pardubicích. Atmosféra byla vynikající. Nevím, jestli mi bude pan Vyvadil (známý rusofil. pozn. red.) věřit, ale neviděl jsem jediného odpůrce. Projel jsem asi 40 kilometrů úseku cesty konvoje a byl jsem ve dvou velkých městech. Průjezd sledovala spousta lidí i s našim heslem HI FRIENDS! Mám z toho radost,“ uvedl.

Američtí vojáci přespali v areálu pardubického letiště, kde má své sídlo 14. pluk logistické podpory. Ještě předtím na ně čekalo příjemné překvapení. Zhruba stovka z nich se v neděli podívala do útrob pardubického pivovaru, aby si prohlédli způsob výroby a okoštovali místní produkci. „Máme pro ně připraven uvítací drink páreček. Varna běží, takže chceme samozřejmě, aby degustovali,“ prozradil ještě před příjezdem vojáků Leoš Kvapil, předseda představenstva Pardubického pivovaru.

Žádní ochlastové, zato kumštýři

Vojáci měli v Pardubicích k dispozici alkoholické i nealkoholické pivo. Značná část z nich si však údajně výhradně poručila nealkoholický nápoj. A prý jim velmi chutnalo. Zaměstnancům pivovaru vojáci vyjádřili vděk písní, kterou sami složili.

„Návštěva se našim spojencům líbila a myslím, že nebude překonána na dalších místech,“ uvedl po exkurzi v pivovaru Michal Doleček, náčelník skupiny logistického zabezpečení personálu a infrastruktury.

Na další štaci se konvoj amerických vojáků vydal z Pardubic včera, a to do Prahy do ruzyňských kasáren, kde se všechny tři oddíly sjíždějí, aby pak ve středu pokračovaly na Plzeň a dál do Německa.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace