Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Burza filantropie či integrační fitness pro vozíčkáře, to byly nápady hodné pro Cenu Mosty. Pardubicko mělo svá želízka v ohni. Putují sem hned tři diplomy

21.03.2015
Burza filantropie či integrační fitness pro vozíčkáře, to byly nápady hodné pro Cenu Mosty. Pardubicko mělo svá želízka v ohni. Putují sem hned tři diplomy

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Cena Mosty - všichni ocenění v Pardubicích.

Za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením bylo letos na prestižní cenu Mosty nominováno 90 osob či institucí z celé republiky.

Koncem týdne bylo na slavnostním galavečeru v Brně oceněno 15 nejlepších a mezi nimi tři zástupci Pardubického kraje. Diplom dostal Pardubický kraj za spolupořádání Burzy filantropie, Integrační fitness club za vývoj a výrobu unikátní řady posilovacích strojů určených pro cvičení osob na vozíku a Michal Hašto za celoživotní nezištnou práci pro zlepšení života osobám se zdravotním postižením. 

Burza ála Den D už podpořila více než sto projektů

Pardubický kraj byl mezi pěti nejlepšími v kategorii instituce veřejné správy. „Burza filantropie, kterou Pardubický kraj pořádá společně s Koalicí nevládek Pardubicka, pomohla za tři roky svého fungování získat 3,5 milionu korun na více než 100 prospěšných projektů neziskových organizací, včetně těch, které pomáhají hendikepovaným,“ představil přínos unikátního projektu krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

„Koncept Burzy filantropie vychází z televizního pořadu Den D. Neziskovky tedy se svými projekty usilují o přízeň dárců z řad veřejné správy i soukromých firem,“ vysvětlil přítomným princip fungování Burz filantropie Pavel Šotola. Cenu převzal společně s ředitelkou Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Janou Machovou, která stála u zrodu burz. V kategorii institucí veřejné správy zvítězily České dráhy s projektem Cestu si objednávám z pohodlí svého domova.

Posilovna i pro lidi na vozíku, to je celkem unikát

V kategorii nestátních subjektů si diplom odnesli Tomáš Potůček a Ladislav Mazuch, kteří v Pardubicích provozují unikátní Integrační fitness club, který díky speciálním posilovacím strojům mohou využívat jak lidé s postižením tak i ti bez hendikepu.

„Vybudovali jsme posilovnu, která je opravdu pro všechny. Rád bych za podporu poděkoval městu Pardubice, které nám finančně pomohlo,“ řekl Tomáš Potůček, který je sám upoután na vozíku. V této kategorii se vítězem stala Metropolitní univerzita Praha, o. p. s, za program Škola bez bariér.

Jedna cena rovněž posmrtně

Ve třetí kategorii – osobnost hnutí osob se zdravotním postižením – si diplom převzal další Pardubák Michal Hašto, člen Sportovního klubu vozíčkářů Pardubice NEZLOMENI, který desítky let bojuje za lepší podmínky pro hendikepované. Vítězkou se stala Jana Hrdá in memoriam za mnohaleté profesionální úsilí a mimořádný přínos při prosazování osobní asistence pro osoby se zdravotním postižením.

Celý galavečer, který moderoval Aleš Cibulka, byl překládán do znakové řeči. Tlumočení se stalo součástí kulturního programu, když vystoupení Ládi Kerndla, Terezy Kerndlové a Hradišťanu s Jiřím Pavlicou proměnili překladatelé v tanec protkaný znakovou řečí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace