Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Burza filantropie či integrační fitness pro vozíčkáře, to byly nápady hodné pro Cenu Mosty. Pardubicko mělo svá želízka v ohni. Putují sem hned tři diplomy

21.03.2015
Burza filantropie či integrační fitness pro vozíčkáře, to byly nápady hodné pro Cenu Mosty. Pardubicko mělo svá želízka v ohni. Putují sem hned tři diplomy

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Cena Mosty - všichni ocenění v Pardubicích.

Za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením bylo letos na prestižní cenu Mosty nominováno 90 osob či institucí z celé republiky.

Koncem týdne bylo na slavnostním galavečeru v Brně oceněno 15 nejlepších a mezi nimi tři zástupci Pardubického kraje. Diplom dostal Pardubický kraj za spolupořádání Burzy filantropie, Integrační fitness club za vývoj a výrobu unikátní řady posilovacích strojů určených pro cvičení osob na vozíku a Michal Hašto za celoživotní nezištnou práci pro zlepšení života osobám se zdravotním postižením. 

Burza ála Den D už podpořila více než sto projektů

Pardubický kraj byl mezi pěti nejlepšími v kategorii instituce veřejné správy. „Burza filantropie, kterou Pardubický kraj pořádá společně s Koalicí nevládek Pardubicka, pomohla za tři roky svého fungování získat 3,5 milionu korun na více než 100 prospěšných projektů neziskových organizací, včetně těch, které pomáhají hendikepovaným,“ představil přínos unikátního projektu krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

„Koncept Burzy filantropie vychází z televizního pořadu Den D. Neziskovky tedy se svými projekty usilují o přízeň dárců z řad veřejné správy i soukromých firem,“ vysvětlil přítomným princip fungování Burz filantropie Pavel Šotola. Cenu převzal společně s ředitelkou Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Janou Machovou, která stála u zrodu burz. V kategorii institucí veřejné správy zvítězily České dráhy s projektem Cestu si objednávám z pohodlí svého domova.

Posilovna i pro lidi na vozíku, to je celkem unikát

V kategorii nestátních subjektů si diplom odnesli Tomáš Potůček a Ladislav Mazuch, kteří v Pardubicích provozují unikátní Integrační fitness club, který díky speciálním posilovacím strojům mohou využívat jak lidé s postižením tak i ti bez hendikepu.

„Vybudovali jsme posilovnu, která je opravdu pro všechny. Rád bych za podporu poděkoval městu Pardubice, které nám finančně pomohlo,“ řekl Tomáš Potůček, který je sám upoután na vozíku. V této kategorii se vítězem stala Metropolitní univerzita Praha, o. p. s, za program Škola bez bariér.

Jedna cena rovněž posmrtně

Ve třetí kategorii – osobnost hnutí osob se zdravotním postižením – si diplom převzal další Pardubák Michal Hašto, člen Sportovního klubu vozíčkářů Pardubice NEZLOMENI, který desítky let bojuje za lepší podmínky pro hendikepované. Vítězkou se stala Jana Hrdá in memoriam za mnohaleté profesionální úsilí a mimořádný přínos při prosazování osobní asistence pro osoby se zdravotním postižením.

Celý galavečer, který moderoval Aleš Cibulka, byl překládán do znakové řeči. Tlumočení se stalo součástí kulturního programu, když vystoupení Ládi Kerndla, Terezy Kerndlové a Hradišťanu s Jiřím Pavlicou proměnili překladatelé v tanec protkaný znakovou řečí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace