Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

To je neúnosné, říká hejtman Netolický. Zaměstnanost, restituce... Co vše řeší instituce v Pardubickém kraji?

28.02.2015
To je neúnosné, říká hejtman Netolický. Zaměstnanost, restituce... Co vše řeší instituce v Pardubickém kraji?

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Hejtman Netolický s představiteli společností.

Už potřetí se sešli zástupci Rady Pardubického kraje s představiteli významných institucí regionu, mimo jiné integrovaného záchranného systému, pozemkových a katastrálních úřadů, univerzity, Letiště Pardubice a dalších. Cílem bylo zhodnotit rok 2014 a vzájemně se informovat o činnosti v roce letošním. Tématy tak byly například loňský příznivý výběr daní, investiční činnost končícího i začínajícího programového období Evropské unie, ale i problém nelegálně skladované munice.

Za skladování munice třeba ve veřejném úřadě hrozí jen pokuta?

„Situace, kdy si můžeme zřídit sklad munice třeba v budově krajského úřadu, a hrozila by nám jen pokuta, je neúnosná. Měli bychom společně s dalšími institucemi v kraji vytvořit tlak na vládu a parlament, aby vytvořily zákony, které znemožní takové případy,“ připomněl krizovou situaci ohledně muničního skladu ve Slatině u Vysokého Mýta hejtman Martin Netolický. „Na setkání jsme probrali celou řadu přínosných témat, která se pokusím zpracovat,“ zhodnotil více než tříhodinové jednání hejtman.

Ředitel East Bohemian Airport (EBA) Michal Červinka mluvil o přepracovaném projektu nového terminálu letiště Pardubice, který by měl být připraven v březnu 2015. Připomněl, že ačkoliv počet cestujících pardubického letiště nepříznivě ovlivnila krize na Ukrajině, letiště není jen pro ubývající ruské turisty, ale je především branou do regionu. Pardubický kraj má v EBA třetinový podíl, město Pardubice zbylé dvě třetiny.

Největším problémem je najít někoho, kdo by chtěl pracovat

Potřebnost digitálního mapování zejména menších obcí zdůrazňovali ředitel Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního Oldřich Chmelík i ředitel Katastrálního úřadu pro Pardubický kraj Karel Švarc. Digitálně je zmapována jen zhruba třetina území České republiky a většinou se týká větších měst.

O stavu církevních restitucí hovořil Miroslav Kučera, ředitel Krajského pozemkového úřadu Pardubického kraje. Přítomným oznámil, že v současnosti je vyřízeno na 70 procent církevních restitucí a do konce roku by to mohlo být až 95 procent.

Ředitel krajské pobočky Úřadu práce Petr Klimpl informoval o klesající nezaměstnanosti, která je svou hodnotou 6,5 procenta výrazně pod republikovým průměrem, i o zvyšující se zaměstnanosti. „Největším problémem je teď najít někoho, kdo by chtěl pracovat,“ prohlásil s nadsázkou Petr Klimpl a dodal, že podniky si stěžují, že je v kraji málo odborných pracovníků a nejvíce chybí svářeči, frézaři a soustružníci.

Rektor Univerzity Pardubice Miroslav Ludwig hovořil o dokončených i plánovaných investicích – především výukovém areálu Polabiny a Centru materiálu a nanotechnologií na náměstí Legií v Pardubicích, kde vzniknou špičkové laboratoře i díky prestižnímu grantu, který získal Jan Macák z Fakulty chemicko-technologické.

Inkaso daní bylo dobré

Ondřej Vašátko, ředitel Finančního úřadu pro Pardubický kraj, zhodnotil uplynulý rok jako úspěšný z hlediska inkasa daní, zároveň ale upozornil na propad prvních měsíců letošního roku. „Řada obcí schvaluje rozpočty podle skutečnosti loňského roku, což může v případě pokračujícího propadu způsobit nemalé problémy,“ varoval hejtman Martin Netolický.

Setkání se zúčastnili také ředitel Krajské správy Českého statistického úřadu Petr Matoušek, Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Miroslav Kvasnička, náčelník Horské služby ČR pro oblast Jeseníky Michal Klimeš, ředitel Krajského ředitelství Choceň státního podniku Lesy ČR Daniel Vlkanova, ředitel Celního ředitelství pro Pardubický kraj Jiří Pražák, předseda Regionální agrární komory Pardubického kraje Leoš Říha a další.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace