Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Pardubičtí Mustangové bojují o sledge hokejový titul. Mají významnou podporu: Přímo náměstka hejtmana, který býval hokejistou

24.02.2015
Pardubičtí Mustangové bojují o sledge hokejový titul. Mají významnou podporu: Přímo náměstka hejtmana, který býval hokejistou

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Pardubičtí Mustangové bojují o sledge hokejový titul s podporou náměstka hejtmana.

Pardubický sledge hokejový klub SHK Mustangové vstoupil do finálových bojů play off české sledge hokejové ligy. O titul bojují poprvé v relativně krátké historii klubu, uspět musí proti favorizovanému Zlínu. Na střídačce mají novou posilu – mezi podporovatele týmu se zařadil náměstek hejtmana Pardubického kraje Jaromír Dušek.

Náměstek na ledě, sám začínal na rybníku

Bouřlivá divácká kulisa, obrovské sportovní nasazení i tvrdé souboje, takový byl první zápas finálových bojů mezi pardubickými Mustangy a zlínským klubem SHK Lapp. Úvodní buly vhodil náměstek hejtmana Jaromír Dušek a to krátce poté, co předal pardubickému týmu šek na částku 10 tisíc korun.

„Sám jsem kdysi hokej hrával a stále mám mezi hokejisty hodně známých. Začínal jsem na rybníku a i proto mám úctu k tomu, že ti, kteří neměli tolik štěstí a nejsou dneska zdraví, mají tolik vůle a odvahy hrát hokej obtížný i pro zdravé sportovce,“ přiznal Jaromír Dušek.

Je to prý i důvod, proč se rozhodl mančaftu věnovat finanční částku. Je to jen malé přispění k nákladům, které jsou potřeba k tomu, aby klub mohl fungovat a tým vyhrávat,“ dodal náměstek.

Jsou nejmladší, Pardubicko reprezentují výborně

Tým SHK Mustangové Pardubice je nejmladším klubem v České republice. Založen byl v roce 2011. První sezonu hráči věnovali jen tréninku, v následujícím roce se už přihlásili do české sledge hokejové ligy. A odstartovali úspěšně, hned v prvním roce působení v lize vybojovali třetí místo.

Dnes hraje ligu průběžně šest až osm týmů, své zástupce vysílají i do české reprezentace. Za „nároďák“ hrají i dva pardubičtí hráči – David Motyčka a také kapitán Mustangů Pavel Kubeš. Ten v prvním finálovém zápase play off střídal jen minimálně: „Letos je to poprvé, co se nám podařilo probojovat do finále. Je to ale strašně namáhavé a těžké. Dáváme do toho všechno, ale Zlín je těžký soupeř. Hrají za ně čtyři čeští a čtyři slovenští reprezentanti, hrají na dvě pětky a mohou na rozdíl od nás více střídat."

Peníze od náměstka poputují na hokejky či dresy

Finanční příspěvek pomůže podle kapitána týmu částečně pokrýt nákup nových sledge saní a obměnu výstroje. „Máme objednané nějaké kanadské saně, pro příští sezonu potřebujeme obměnit hokejky, dresy, rukavice. Každý sponzorský dar proto vítáme,“ prozradil Pavel Kubeš.

Úvodní zápas finálového play off dopadl lépe pro hosty, Zlín porazil domácí Mustangy 2:4. Odveta se odehraje 6. března ve Zlíně.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace