Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Péče o pacienty s rakovinou se v Pardubicích zlepší. Onkologickému oddělení pomohou evropské fondy, uvedl hejtman Netolický

14.02.2015
Péče o pacienty s rakovinou se v Pardubicích zlepší. Onkologickému oddělení pomohou evropské fondy, uvedl hejtman Netolický

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Onkologické centrum v Pardubicích.

Rada Pardubického kraje schválila na svém zasedání tento týden záměr projektu na modernizaci přístrojového vybavení Komplexního onkologického centra v Pardubické nemocnici. Hejtman Netolický upřesnil, z čeho chtějí modernizaci oddělení pro pacienty s rakovinou zafinancovat.

Dotace půjde ke dvěma subjektům

Dále Rada chválila dohodu o společném postupu mezi Nemocnicí Pardubického kraje, a. s., a společností Multiscan, s. r. o., která jako nestátní zdravotnické zařízení buduje radiologická pracoviště na všech potřebných místech České republiky, v současnosti převážně v krajských městech, vždy ve vazbě na zdravotnická zařízení s krajskou působností.

„Mezi základní cíle spolupráce obou subjektů patří především získávání investičních prostředků z evropských fondů na modernizaci onkologické péče v Komplexním onkologickém centru,“ uvedl po jednání hejtman Martin Netolický. „V rámci dohody je ujasněno také rozdělení dotace s tím, že společnost Nemocnice Pardubického kraje bude čerpat částku ve výši 20 milionů korun, a společnost Multiscan ve výši 120 milionů,“ upřesnil Martin Netolický.

Rozhodovat o přidělení peněz bude ministerstvo zdravotnictví

Ministerstvo zdravotnictví ČR vyhlásilo 19. výzvu k předkládání žádostí o finanční podporu v rámci Integrovaného operačního programu v oblasti služeb veřejného zdraví, která se týká modernizace a obnovy přístrojového vybavení. Tato výzva je zaměřena na dosažení standardů vybavenosti pracovišť specializované onkologické péče pro dospělé. Projekt v rámci této výzvy bude - jako jeden ze subjektů Komplexního onkologického centra - předkládat Nemocnice Pardubického kraje, a. s.

Oddělení klinické a radiační onkologie pardubické nemocnice zabezpečuje komplexní léčbu zhoubných novotvarů pomocí léčby ionizujícím zářením (radioterapie), léčbu cytostatiky, biologickou terapii, imunoterapii, hormonální léčbu, paliativní terapii onkologicky nemocných, poléčebné sledování pacientů s onkologickými onemocněními (dispenazarizace). Dále pracoviště radioterapie zabezpečuje nenádorovou (protizánětlivou a analgetickou) léčbu zářením ve vybraných indikacích.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace