Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Péče o pacienty s rakovinou se v Pardubicích zlepší. Onkologickému oddělení pomohou evropské fondy, uvedl hejtman Netolický

14.02.2015
Péče o pacienty s rakovinou se v Pardubicích zlepší. Onkologickému oddělení pomohou evropské fondy, uvedl hejtman Netolický

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Onkologické centrum v Pardubicích.

Rada Pardubického kraje schválila na svém zasedání tento týden záměr projektu na modernizaci přístrojového vybavení Komplexního onkologického centra v Pardubické nemocnici. Hejtman Netolický upřesnil, z čeho chtějí modernizaci oddělení pro pacienty s rakovinou zafinancovat.

Dotace půjde ke dvěma subjektům

Dále Rada chválila dohodu o společném postupu mezi Nemocnicí Pardubického kraje, a. s., a společností Multiscan, s. r. o., která jako nestátní zdravotnické zařízení buduje radiologická pracoviště na všech potřebných místech České republiky, v současnosti převážně v krajských městech, vždy ve vazbě na zdravotnická zařízení s krajskou působností.

„Mezi základní cíle spolupráce obou subjektů patří především získávání investičních prostředků z evropských fondů na modernizaci onkologické péče v Komplexním onkologickém centru,“ uvedl po jednání hejtman Martin Netolický. „V rámci dohody je ujasněno také rozdělení dotace s tím, že společnost Nemocnice Pardubického kraje bude čerpat částku ve výši 20 milionů korun, a společnost Multiscan ve výši 120 milionů,“ upřesnil Martin Netolický.

Rozhodovat o přidělení peněz bude ministerstvo zdravotnictví

Ministerstvo zdravotnictví ČR vyhlásilo 19. výzvu k předkládání žádostí o finanční podporu v rámci Integrovaného operačního programu v oblasti služeb veřejného zdraví, která se týká modernizace a obnovy přístrojového vybavení. Tato výzva je zaměřena na dosažení standardů vybavenosti pracovišť specializované onkologické péče pro dospělé. Projekt v rámci této výzvy bude - jako jeden ze subjektů Komplexního onkologického centra - předkládat Nemocnice Pardubického kraje, a. s.

Oddělení klinické a radiační onkologie pardubické nemocnice zabezpečuje komplexní léčbu zhoubných novotvarů pomocí léčby ionizujícím zářením (radioterapie), léčbu cytostatiky, biologickou terapii, imunoterapii, hormonální léčbu, paliativní terapii onkologicky nemocných, poléčebné sledování pacientů s onkologickými onemocněními (dispenazarizace). Dále pracoviště radioterapie zabezpečuje nenádorovou (protizánětlivou a analgetickou) léčbu zářením ve vybraných indikacích.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace