Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V Pardubicích mají stavaři žně. Obnova parku vyjde na téměř 100 milionů

02.04.2013
V Pardubicích mají stavaři žně. Obnova parku vyjde na téměř 100 milionů

Autor: Archív

Popisek: Oprava parku vyjde na 100 milionů

Revitalizace parku pod pardubickým zámkem dostala zelenou. Regionální rada Severovýchod schválila dotaci pro Tyršovy sady a zároveň upravila harmonogram čerpání evropských dotací z regionálního operačního programu.

„Pro město je to samozřejmě dobrá zpráva. Na podzim má začít rekonstrukce Tyršových sadů a třídy Míru, na něž budeme dotace čerpat.  Obě tato území po rekonstrukci již dlouhá léta volají. Teď se dočkáme toho, že během zhruba jednoho roku centrum Pardubic díky evropským dotacím zkrásní,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. „Jsem přesvědčena, že s tímto posunem zvládneme realizovat všechny projekty, na něž chceme peníze čerpat,“ dodala.

V rámci dotačního programu v Pardubicích již vyrostla sportovní hala Dašická, integrační centrum České abilympijské asociace Kosatec, Skautské centrum na Vinici (náklady byly téměř 40 milionů korun) a zmodernizována byla také část areálu Sokolovny.

Z celkových dotací, které mají být zhruba 390 milionů korun, Pardubice zatím využily zhruba 140 milionů. V současné době město finišuje s přípravou rozsáhlé rekonstrukce hlavní pardubické třídy, která přijde na více než 210 milionů korun, již vypsalo výběrové řízení na revitalizaci Tyršových sadů za zhruba 90 milionů korun. Finanční podpory z evropských fondů by se mohla dočkat také budova Sokolovny, která by po rekonstrukci měla sloužit i pro některé společenské akce města.

Zdeněk Svoboda

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace