Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Významný milník českého hokejbalu: Pardubice uspořádají mistrovství světa. Hejtman Netolický vidí šanci pro propagaci kraje

20.01.2015
Významný milník českého hokejbalu: Pardubice uspořádají mistrovství světa. Hejtman Netolický vidí šanci pro propagaci kraje

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Hejtman Netolický s dresem pro mistrovství.

Kongres Mezinárodní hokejbalové federace ISBHF rozhodl o pořadatelství Mistrovství světa v hokejbale v roce 2017. Světová elita zamíří po osmi letech do České republiky. Dějištěm se stanou Pardubice. Podle představitelů kraje se lednové rozhodnutí zapsalo do historie českého hokejbalu další významný milník.

Ne náhodou se konal kongres právě v Pardubicích. Českomoravský svaz hokejbalu účastníkům kongresu ukázal kandidující město Pardubice. Během jednoho dne navštívili prostory Tipsport arény a zhlédli utkání hokejové extraligy Pardubice proti Plzni.

Následně se setkali také s primátorem města Pardubice Martinem Charvátem a dalšími radními, kteří vyjádřili kandidatuře výraznou podporu: „Pardubice jsou připraveny podpořit tuto mezinárodní akci a věříme, že naše město nebude jen městem perníku, koní a hokeje, ale i město hokejbalu,“ řekl pardubický primátor Martin Charvát.

Hejtman vidí v mistrovství světa velkou příležitost pro kraj

Další významné podpory kandidatury se Českomoravský svaz hokejbalu dočkal od Pardubického kraje. V sobotu na kongresu v Hotelu Euro navštívil delegaci i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který dorazil těsně po samotném hlasování o přidělení kandidatury Mistrovství světa. „Jsem velice rád, že Mistrovství světa 2017 se uskuteční právě v Pardubicích. Pro Pardubický kraj je to velká příležitost propagace,“ netajil se spokojeností hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Do Pardubic dorazí kolem tisíce hráčů a další stovky fanoušků z celého světa. Poslední mistrovství světa na českém území v roce 2009 přilákalo do plzeňské haly rekordní návštěvy. Rádi bychom na ně navázali a připravili opět nezapomenutelné mistrovství," doplnil Josef Kozel, předseda Českomoravského svazu hokejbalu.

Mistrovství světa se uskuteční v červnu roku 2017 a proběhne v obou halách Tipsport arény Pardubice.

Krajská samospráva nemá sport na okraji zájmu. Například každoročně vyhlašuje granty na podporu sportovních aktivit. Například pro rok 2015 byly vyhlášeny na podporu pravidelné činnosti sportovních organizací, handicapovaných sportovců, sportu pro všechny, sportovní reprezentace kraje, významných sportovních akcí a také na výstavbu, rekonstrukce a opravy sportovních zařízení, pořízení investičního movitého majetku sportovních zařízení a organizací. Stejně jako loni proběhne rovněž anketa Nejlepší sportovec roku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na . 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace