Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Léčebna v Rybitví získává přívětivější podobu. Nyní jde o kuchyňky a toalety. Je třeba ale snížit počet pacientů na pokoji. Kdy to bude?

25.12.2014
Léčebna v Rybitví získává přívětivější podobu. Nyní jde o kuchyňky a toalety. Je třeba ale snížit počet pacientů na pokoji. Kdy to bude?

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Takhle nyní vypadají pokoje v léčebně v Rybitví.

Léčebna dlouhodobě v nemocných v Rybitví zažila během adventu malou slavnost. V předvánoční atmosféře dostali pacienti i personál potřebný dárek – opravená sociální zařízení v celém jednom bloku léčebny, nové kuchyňky a nově zřízené recepce pro pacienty a návštěvy na obou patrech hlavní budovy. Prohlédnout si je přišel také 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

„Pardubický kraj se v posledních letech snaží přebudovat také toto zařízení do přívětivější podoby. V roce 2011 jsme investovali 3 miliony korun do rekonstrukce výtahů a letos začalo zateplování obou budov v hodnotě přes 20 milionů korun,“ uvedl náměstek Línek.

Cílem je snížit počet pacientů na pokojích

Dokončené úpravy stály kolem dvou milionů korun. Nejdůležitější ale bude podle Romana Línka snížení počtu pacientů na pokoji. „To by nám měla umožnit až nástavba hlavní budovy o dvě patra, včetně nových jídelen za zhruba 11,5 milionu korun. Zatím ji máme ve výhledu roku 2018,“ dodal náměstek. V nejbližších letech bude potřeba rekonstruovat  elektroinstalaci a zdravotně technickou instalaci, které jsou už v havarijním stavu.

V léčebně jsou návštěvy povoleny po celý den a rodiny či přátelé mohou využít také návštěvní a klidovou místnost, která slouží i k duchovním účelům. „Čeká nás ještě hodně práce, ale třináctilůžkové pokoje, které tu bývaly dřív, už tady naštěstí nenajdete. Musím říct, že na druhou stranu ani pobyt na jednolůžkových pokojích dlouhodobě nemocným lidem na jejich psychiku nesvědčí,“ poznamenala Jana Tomšů.

Ředitelka léčebny se snaží zpříjemnit těžkou práci i zaměstnancům. Letos před Vánocemi soutěžili o nejlepší perníček a nejhezčí vánoční výzdobu oddělení. „Zavedli jsme také novinku, ze které bychom chtěli udělat novou tradici,“ prozradila Jana Tomšů. „Zaměstnanci, který má nejmladší miminko, takového našeho ´ježíška´ , předáme spolu se zástupci Pardubického kraje malý dárek na památku.“

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace