Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Pardubice mají slíbené peníze na třídu Míru, nového hejtmana si chválí

29.03.2013
Pardubice mají slíbené peníze na třídu Míru, nového hejtmana si chválí

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Hejtman Martin Netolický

Město je s novým vedením kraje evidentně v mnohem víc zadobře než s bývalým hejtmanem Radko Martínkem. Od jeho nástupce Martina Netolického nyní dostalo příslib, že se zasadí o změnu harmonogramu čerpání evropských dotací, aby je Pardubice mohly využít na dokončení několika plánovaných velkých investic.

Město finišuje hlavně s přípravou rozsáhlé rekonstrukce hlavní pardubické Třídy míru, která přijde na více než 210 milionů korun, vypisuje také výběrové řízení na dlouho diskutovanou revitalizaci Tyršových sadů za zhruba 90 milionů korun. Finanční podpory z evropských fondů by se nakonec mohla dočkat také budova Sokolovny, která by po rekonstrukci měla mít multifunkční charakter a sloužit i pro některé společenské akce města.  Na všechny tyto investice by nyní mohly být peníze. 

Hejtman Netolický totiž městu přislíbil, že v pátek na jednání výboru Regionální rady Severovýchod podpoří změnu harmonogramu čerpání dotací z bruselského Regionálního operačního programu Severovýchod (ROP), aby letos nevyčerpané prostředky mohly být přesunuty do roku příštího.

Zbývá ještě 250 milionů 

Z celkových dotací poskytovaných z ROPu Pardubice zatím využily zhruba 140 milionů korun, nyní tak svitla naděje na vyčerpání zbylých 250 milionů korun, které Regionální rada Severovýchod vyčlenila na investice zahrnuté v integrovaném plánu rozvoje města. 

„Jsem ráda, že je pan hejtman k našemu městu vstřícný a podpoří naši žádost. Jsem přesvědčena o tom, že s tímto posunem zvládneme realizovat všechny projekty, na něž chceme peníze čerpat,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Hejtman je s městem spokojen 

„Opatření přijaté v minulém období mělo přispět k lepší kontrole nad čerpáním a upozornit krajská města, že mají postupovat tak, aby nebyly prostředky z fondů ohroženy. Zdá se, že Pardubice vyvíjí maximální úsilí věci napravit, proto na jednání podpořím prodloužení termínu,“ reagoval hejtman Martin Netolický. 

V rámci programu již za pomoci evropských peněz vyrostla sportovní hala Dašická, integrační centrum České abilympijské asociace Kosatec, Skautské centrum na Vinici, zmodernizována byla také část areálu Sokolovny. 

Vendula Kvochová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace