Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Dejte Vánocům ten pravý smysl, zvou krajští politici na jarmark do reálky

02.12.2014
Dejte Vánocům ten pravý smysl, zvou krajští politici na jarmark do reálky

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Pavel Šotola u stánku Domova seniorů Drachtinka

Dobročinné jarmarky patří k adventu stejně jako dobré skutky k Vánocům. Jeden takový organizuje tuto středu 3. prosince pro širokou veřejnost i Pardubický kraj. V budově bývalé reálky na Komenského náměstí v Pardubicích nabídnou své výrobky klienti poskytovatelů sociálních služeb. Chybět nebudou ani jejich vánočně laděná hudební vystoupení. Adventní prodejní výstava se koná od 10 do 17 hodin a záštitu nad ní převzal krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

Zakoupením výrobku podpoříte dobrou věc

Výstava bude jednak prezentací dovedností klientů zařízení sociálních služeb, ale i příležitostí k pořízení drobného vánočního dárku. Budeme rádi, pokud se přijdete podívat a koupí výrobků tak podpoříte dobrou věc,“ zve do bývalé reálky krajský radní Pavel Šotola.

Veškerý výtěžek zůstane sociálním zařízení na nákup materiálu a další služby pro klienty. „Předvánoční atmosféru pomohou naladit i vystoupení klientů ze stacionářů MIREA, Ústí nad Orlicí, Domova pod hradem Žampach a Lůžkového a sociálního centra Chrudim,“ sdělila Helena Zahálková, vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Pardubického kraje.

Kdo vše se představí

Výstavy se zúčastní celkem 23 poskytovatelů sociálních služeb. Mezi vystavujícími organizacemi budou jednak poskytovatelé sociálních služeb z řad příspěvkových organizací zřizovaných Pardubickým krajem, tak i příspěvkové organizace obcí v kraji. Přijedou i organizace z neziskového sektoru.

Své výrobky přivezou Domov na hradě Rychmburk, Domov na rozcestí Svitavy, Domov na zámku Bystré, Domov pod hradem Žampach, Domov pod Kuňkou, Domov sociálních služeb Slatiňany, Domov U fontány Přelouč, Domov u studánky Anenská Studánka, Berenika Vysoké Mýto, CEDR Pardubice, CEMA Žamberk, Centrum sociálních služeb a pomoci Chrudim, Domov pro seniory Heřmanův Městec, Ledax Vysoké Mýto, MIERA denní stacionář, Momo Chrudim, Oblastní charita Moravská Třebová, Oblastní charita Nové Hrady u Skutče, SeniorCentrum Skuteč, Stacionář Ústí nad Orlicí, Odborné učiliště Chroustovice, Šance pro Tebe a Daneta.

Doprovodný program:

10:00 – slavnostní zahájení a vystoupení klientů stacionáře MIREA

11:00 – vystoupení klientů stacionáře MIREA

12:45 – vystoupení klientů týdenního stacionáře Ústí nad Orlicí

14:00 – vystoupení klientů Domova pod hradem Žampach

15:30 – vystoupení klientů Lůžkového a sociálního centra Chrudim

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace