Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Doslova VIP péče pro duby na Pardubicku... Lesníci si zahráli na horolezce

23.11.2014
Doslova VIP péče pro duby na Pardubicku... Lesníci si zahráli na horolezce

Autor: Lesy ČR

Popisek: Dub letní u Lázní Bohdaneč

Památnou dubovou alej v Hrádku u Lázní Bohdaneč na Pardubicku zregenerovaly během posledních několika měsíců Lesy České republiky. Vzácné odrůdy mají za sebou speciální ošetření.

 

Omlazení se dočkalo 400 metrů dlouhá pravá část zmíněné dubové aleje. Choceňští lesníci ošetřili celkem 23 vzácných dubů letních. Způsob a rozsah ošetření navrhl příslušný odborný arboristický posudek, který nechal státní lesnický podnik pro daný účel zpracovat. K návrhu ošetření se vyjádřily i ochranáři přírody.

Památný dub má evidenční název

Stromy byly ošetřeny redukčními a bezpečnostními řezy, mnohde za použití horolezecké techniky.  „Tato opatření by měla zajistit optimální podmínky pro další rozvoj a zachování aleje. Již v roce 2012 Lesy ČR v lokalitě ošetřily památný, 18 metrů vysoký dub letní u Lázní Bohdaneč, který v evidenci významných stromů Lesů ČR nese jméno ´Dub v Hrádku´,“ zmínil Zbyněk Boublík, tiskový mluvčí Lesů ČR. Obvod jeho kmenu je úctyhodných 635 cm.

Levou část památné dubové aleje má ve své správě město Lázně Bohdaneč. Tato část prošla revitalizací o rok dříve, v roce 2013.

Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje více než 1,3 milionu hektarů lesního majetku (což představuje šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v ČR) a pečuje o více než 38 tisíc kilometrů vodních toků (tedy přibližně o jednu třetinu délky vodních toků a bystřin v ČR).

Lesy ČR jsou držiteli Osvědčení o účasti v regionální certifikaci lesů systémem PEFC na téměř celé výměře spravovaného lesa. Uvedené osvědčení je dokladem, že LČR v lesích hospodaří v souladu se schválenými standardy trvale udržitelného hospodaření.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace