Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Přepadovka: Hejtman Netolický vyzkoušel stravu v porodnici Pardubické krajské nemocnice. Jak to dopadlo?

26.09.2014
Přepadovka: Hejtman Netolický vyzkoušel stravu v porodnici Pardubické krajské nemocnice. Jak to dopadlo?

Foto: Pardubický kraj

Popisek: Hejtman ochutnává...

Neočekávaná návštěva dorazila 10. září na Porodnicko-gynekologické oddělení Pardubické krajské nemocnice, a. s. (PKN). Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický tam přijel na překvapivou inspekci v době obědů, aby vyzkoušel kvalitu nemocniční stravy, která nemá úplně nejlepší pověst... Zdravotnické problematice se vedení kraje věnuje intenzivně, opět se také sešel takzvaný monitorovací výbor pro řízení procesů fúze nemocnic.

„Pro přepadovku jsem se rozhodl po náhodně vyslechnutém hovoru dvou dam, které nebyly spokojeny s jídlem v naší porodnici, která se jinak těší velké oblibě. Ochutnal jsem dvě jídla přímo na oddělení šestinedělí a musím říci, že mi chutnala obě. Nicméně je určitě prostor pro zlepšení. Naším cílem je samozřejmě spokojený pacient,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Stravování v PKN zajišťuje GTH multicatering. Šéf kraje diskutoval o stravování s přednostou kliniky Milanem Košťálem a dalším zdravotnickým personálem. Prošel si i porodnické sály včetně nadstandardního pokoje. „Dohodli jsme se s ředitelem Tomášem Gottvaldem, že se budou možnostmi zlepšení stravy zabývat. Sám personál cítí, že by dodavatel měl zapracovat na odstranění jednotvárnosti nemocničních večeří. Uvědomuji si, že to je složitější problém, než by se na první pohled mohlo zdát. Strava musí splňovat parametry nejrůznějších diet, být ekonomicky únosná a zároveň musí pacientům chutnat. U novopečených maminek to platí dvojnásob,“ shrnul výsledky jednání hejtman.

Zastupitelské kluby dostaly podrobné informace o fúzi nemocnic

Zástupci politických klubů Zastupitelstva Pardubického kraje se pod vedením hejtmana Martina Netolického sešli v takzvaném monitorovacím výboru pro řízení procesů fúze nemocnic s klíčovými osobami, které se na sjednocení krajských nemocnic podílejí. Z první ruky tak získali podrobné informace o tom, jak daleko jsou přípravy na rozhodný přelom roku, kdy bude zapsána do obchodního rejstříku nová akciová společnost s názvem Nemocnice Pardubického kraje. Ta bude s počtem 4000 zaměstnanců a ročním obratem přes 3,5 miliardy korun patřit k největším zaměstnavatelům v kraji.

Většina postupných kroků řídícího výboru projektu fúze nemocnic vychází z doporučení odborného garanta, poradenské firmy KMPG. „Celkem tato firma přišla se 110 návrhy, z nichž je asi 30 klíčových pro efektivní završení fúze. Podle jejich sdělení není termín ohrožen a teď záleží na jednotlivých šéfech realizačních týmů, jak se jim podaří tato doporučení naplnit,“ uvedl po jednání hejtman Martin Netolický. Podle něj je na fúzi kromě ekonomického efektu důležitá právě stránka organizačního sjednocení.

Většina návrhů bude potřebovat delší časové období. „Celková reorganizace je během na několik let, ale jsme rádi, že se tyto procesy nyní připraví a rozeběhnou, bez toho bychom se dál nedostali,“ řekl člen řídícího výboru fúze a 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Hlavní doporučení? Jednotná pravidla, sjednocení systémů

Mezi hlavní doporučení KPMG v oblasti informačních technologií patří například sjednocení ekonomických systémů, propojení datové komunikace nebo postupné sjednocení licencí softwaru. V personální oblasti vznikne jednotný mzdový řád a také ve finanční a účetní oblasti budou nastavena jednotná pravidla. Důležitá bude analýza dodavatelských smluv, jejich synchronizace a vytipování nejlepších dodavatelských cen. Úsek zdravotní péče bude rozpracován až později.

Zastupitelé se také seznámili s novou organizační strukturou akciové společnosti. Organizaci bude řídit tříčlenné představenstvo a kontrolovat ho bude šestičlenná dozorčí rada. Členové představenstva budou zároveň vrcholovými manažery – generálním ředitelem a náměstky. Na ně budou navazovat ředitelé nemocnic a ředitelé provozních úseků. „Ve výhledu několika let by se mohli ředitelé jednotlivých nemocnic zaměřit především na organizaci zdravotní péče, ostatní provozní záležitosti by řešily speciální odborné úseky,“ dodal Tomáš Gottvald, který je pověřený řízením fúze.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová