Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Za dva roky kraj proinvestuje více než tři miliardy, řekl hejtman Netolický s tím, že po nástupu do funkce ho považovali za snílka

23.06.2014
Za dva roky kraj proinvestuje více než tři miliardy, řekl hejtman Netolický s tím, že po nástupu do funkce ho považovali za snílka

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Hejtman Netolický s Vladimírem Dlouhým

Jarního setkání podnikatelů Pardubického kraje 2014 se v sobotu zúčastnili bývalý ministr průmyslu a obchodu a nově zvolený prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

O setkání byl mezi podnikateli nebývalý zájem. Těm se představil i nově zvolený předseda představenstva Krajské hospodářské komory Pardubického kraje Jiří Doležal. Hlavními diskutovanými tématy byly investice do infrastruktury v kraji, odborné a učňovské vzdělávání a jeho kvalita, ale také daňová zátěž pro podnikatele. Pardubické novinky informoval Mgr.Jakub Rychtecký, tiskový mluvčí Pardubického kraje.   

„Prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý prezentoval své představy o roli komory. Zároveň nás seznámil s možnými návrhy zjednodušení struktury této organizace a vrácení prestiže a plnění především servisní role pro podnikatele. Hospodářská komora je vedle Agrární komory organizací vzniklou ze zákona. Diskutovali jsme se proto i otázky nepovinného a povinné členství v těchto organizacích,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Rekordní investice v kraji

Hejtman na pravidelném setkání podnikatelů prezentoval výsledky po osmnácti měsících od zvolení krajské samosprávy. Zdůraznil především zahájenou dynamickou investiční činnost, která se projeví zejména v letech 2014 a 2015. „K dnešnímu dni máme v realizaci stavby za vysoutěženou částku 1,5 miliardy korun. Zajímavé je, že podle projektové dokumentace se v úhrnu jedná o částku 2,5 miliardy korun. Zadávací řízení probíhají u staveb za celkem 473 milionů korun a připravujeme projekty za dalších 780 milionů korun. Celkem se jedná téměř o sto investičních akcí za dva roky. Když k tomu připočteme očekávanou obnovu přístrojového vybavení nemocnic, lze považovat stávající období od vzniku kraje za rekordní,“ vysvětlil hejtman Martin Netolický a pokračoval: „Štěstí přeje připraveným, proto jsem dal po svém nástupu pokyn k přípravě investičních projektů. Tehdy jsem byl považován za snílka, nyní se ukazuje, že to bylo správné rozhodnutí a projekty se realizují všechny. Musíme proto pokračovat v přípravách nových projektů do zásobníku tak, aby kraj mohl rozsáhle investovat i v dalších letech,“ doplnil Netolický.

Hejtman při jednání s Vladimírem Dlouhým zmínil také chybějící dopravní napojení z dálnice D11 na Moravu a zejména katastrofální situaci na silnici I/35. Souznění s prezidentem Dlouhým nalezli v otázce duálního vzdělávání. „Jsem rád, že tento termín přestává být frází, ale začíná být používán i v odborných kruzích,“ řekl hejtman.      

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

   

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace