Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Za dva roky kraj proinvestuje více než tři miliardy, řekl hejtman Netolický s tím, že po nástupu do funkce ho považovali za snílka

23.06.2014
Za dva roky kraj proinvestuje více než tři miliardy, řekl hejtman Netolický s tím, že po nástupu do funkce ho považovali za snílka

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Hejtman Netolický s Vladimírem Dlouhým

Jarního setkání podnikatelů Pardubického kraje 2014 se v sobotu zúčastnili bývalý ministr průmyslu a obchodu a nově zvolený prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

O setkání byl mezi podnikateli nebývalý zájem. Těm se představil i nově zvolený předseda představenstva Krajské hospodářské komory Pardubického kraje Jiří Doležal. Hlavními diskutovanými tématy byly investice do infrastruktury v kraji, odborné a učňovské vzdělávání a jeho kvalita, ale také daňová zátěž pro podnikatele. Pardubické novinky informoval Mgr.Jakub Rychtecký, tiskový mluvčí Pardubického kraje.   

„Prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý prezentoval své představy o roli komory. Zároveň nás seznámil s možnými návrhy zjednodušení struktury této organizace a vrácení prestiže a plnění především servisní role pro podnikatele. Hospodářská komora je vedle Agrární komory organizací vzniklou ze zákona. Diskutovali jsme se proto i otázky nepovinného a povinné členství v těchto organizacích,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Rekordní investice v kraji

Hejtman na pravidelném setkání podnikatelů prezentoval výsledky po osmnácti měsících od zvolení krajské samosprávy. Zdůraznil především zahájenou dynamickou investiční činnost, která se projeví zejména v letech 2014 a 2015. „K dnešnímu dni máme v realizaci stavby za vysoutěženou částku 1,5 miliardy korun. Zajímavé je, že podle projektové dokumentace se v úhrnu jedná o částku 2,5 miliardy korun. Zadávací řízení probíhají u staveb za celkem 473 milionů korun a připravujeme projekty za dalších 780 milionů korun. Celkem se jedná téměř o sto investičních akcí za dva roky. Když k tomu připočteme očekávanou obnovu přístrojového vybavení nemocnic, lze považovat stávající období od vzniku kraje za rekordní,“ vysvětlil hejtman Martin Netolický a pokračoval: „Štěstí přeje připraveným, proto jsem dal po svém nástupu pokyn k přípravě investičních projektů. Tehdy jsem byl považován za snílka, nyní se ukazuje, že to bylo správné rozhodnutí a projekty se realizují všechny. Musíme proto pokračovat v přípravách nových projektů do zásobníku tak, aby kraj mohl rozsáhle investovat i v dalších letech,“ doplnil Netolický.

Hejtman při jednání s Vladimírem Dlouhým zmínil také chybějící dopravní napojení z dálnice D11 na Moravu a zejména katastrofální situaci na silnici I/35. Souznění s prezidentem Dlouhým nalezli v otázce duálního vzdělávání. „Jsem rád, že tento termín přestává být frází, ale začíná být používán i v odborných kruzích,“ řekl hejtman.      

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

   

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace