Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Adresář Ondřeje Suchého

Adresář Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Do politiky jdou často lidé, kteří neuspěli ve svém občanském povolání a hledají tu naplnění svých ambicí, nesouhlasně říká pardubická primátorka

17.06.2014
Do politiky jdou často lidé, kteří neuspěli ve svém občanském povolání a hledají tu naplnění svých ambicí, nesouhlasně říká pardubická primátorka

Foto: Archiv

Popisek: Štěpánka Fraňková

Původně Štěpánka Fraňková působila jako lékařka, posléze však vstoupila do politiky. Ve volbách v roce 2010 se dostala do Poslanecké sněmovny, v témže roce se ale funkce vzdala, aby se stala primátorkou Pardubic. Nyní připouští, že samozřejmě by bylo vše jednodušší, kdyby zůstala lékařkou.

„Samozřejmě, že jednodušší by bylo zůstat v nemocnici a vrtat si ty šroubky,“ připustila v Pressklubu na Frekvenci 1 primátorka Štěpánka Fraňková. Jako lékařka totiž působila na oddělení úrazové chirurgie.

Na chirurgii prý měla pocit, že vždy vykonala to své – nikdo její práci nemohl ovlivnit, nemohl být sem nastrčen a podobně. V politice však občas naráží i na lidi, s nimiž pracovat nechce. Podle ní je však všechno o konkrétních lidech, a ne politických stranách.

„Bohužel mám někdy pocit, že do té politiky jdou lidé, kteří neuspěli v tom občanském povolání a hledají své naplnění ambicemi v politice. A to si myslím, že není dobře,“ uvedla Fraňková. Na dotaz moderátora Luboše Xavera Veselého odvětila, že si nemyslí, že by do takové skupiny ona sama patřila. Ale hodnocení je spíše na jiných.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová