Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Hysterický, rozzlobený Babiš, aneb jak pana miliardáře neznáte

28.05.2014
Hysterický, rozzlobený Babiš, aneb jak pana miliardáře neznáte

Autor: Hans Štembera

Popisek: Andrej Babiš

Nejprve šéfa ANO rozzlobilo, že se Poslanecká sněmovna změnila v cirkusovou manéž, kde se jen mluví a zdržuje. Poté fakt, že jeho poslankyně Jermanová neumí řídit sněmovnu a dokonce se ani obléci. A co ho dorazilo? Výsledek voleb do Evropského parlamentu.

Babiš sice poděkoval voličům a připomněl, že jeho interní výzkumy uváděly možnost, že hnutí skončí až třetí, ale nakonec se přeci jen mohli čtyři jeho zástupci zaradovat, do Bruselu se dostali. Nic naplat, vítězství je to slabé a nevýrazné. Babiš to ví. I proto se jeden z poslanců hnutí svěřil KrajskýmListům.cz, že "šéf" pěkně řval, že to není možné, aby se takto vedla kampaň.

Andrej Babiš přitom podobná slova vyslovil veřejně už v pondělí. „Můžu hodnotit naši kampaň, která byla špatná, hnutí to odsabotovalo, naši členové a funkcionáři už se vidí v komunálu jako starostové,“ řekl Babiš a vysvětlil, že mítinky lídra Pavla Teličky byly nedostatečně propagované a zabezpečené.

VÍCE O EU VOLBÁCH:

A co víc? Začnou padat hlavy. Na řadě jsou podle našich informací především lokální manažeři a celé fiasko předvolební kampaně by se mělo odrazit rovněž v nominacích na komunální volby. „Je jasné, že když teď někdo účelově a úmyslně polevil, tak je to voda na mlýn všem ostatním. Pokud se nějaký pardubický manažer vidí jako starosta, pak mu asi brzy dojde, že je nezaměstnaný. Hovořím obecně, ale tak to bude," svěřil se KrajskýmListům.cz poslanec ANO.

Že nejde o fámy, konstatoval ostatně i předseda Babiš. Místní organizace ANO se k předvolebním akcím prý stavěly ne moc vstřícně. „A měl jsem z toho pocit, že se k tomu někteří chovali, jako že se jich to netýká,“ podotkl s tím, že „všichni už žijí komunálními volbami“, ale on je z hlediska hnutí nepovažuje za až tak důležité. „Strategie našeho hnutí jsou parlamentní volby a možná komunál ve velkých městech, ale určitě ne plošně,“ vysvětlil.

Celkový (euro)úspěch si i přes kritiku připsalo hnutí ANO, následovala TOP 09, ČSSD, KSČM. Pátí byli lidovci, šestá ODS a těsně pětiprocentní hranici překonali ještě Svobodní.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace