Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V Pardubicích se volně prodávají syntetické drogy, volá primátorka

15.03.2013
V Pardubicích se volně prodávají syntetické drogy, volá primátorka

Autor: stránky politika

Popisek: Primátorka Štěpánka Fraňková bojuje proti syntetickým drogám.

Omezení prodeje syntetických drog řeší v těchto dnech legislativní rada vlády. S tím souvisí i změna zákona o omamných a psychotropních látkách, k němuž zaslala podnět i pardubická radnice.

„Před časem jsme využili setkání, která míváme s poslanci a senátory zvolenými za Pardubický kraj, a apelovali na ně, aby v rámci svých možností zasáhli proti prodejcům syntetických drog, které nejsou zařazené do seznamu zakázaných látek. Nabízejí je například jako sběratelské předměty v kamenných obchodech, kam mají přístup i děti,“ řekla primátorka města Štěpánka Fraňková (SNK-ED).

Podjatost úředníků?

Při setkání vedení města se zákonodárci byla tématem i otázka systémové podjatosti úředníků. Rozhodnutí Nejvyššího správního soudu z listopadu loňského roku, hovořící o možné podjatosti úředníků, rozhodujících ve správním řízení o věcech, v nichž je žadatelem stejné město či obec, které úředníka zaměstnává, totiž může městu působit značné komplikace. „Neumím si představit, že by například o kácení, které je součástí rekonstrukce Tyršových sadů, měl rozhodovat obecní úřad, který má na problematiku životního prostředí jednoho pracovníka. To říkám bez despektu, u nás na tom jeden člověk pracoval intenzivně celý měsíc. Vypracoval posudky o rozsahu diplomové práce. Neumím si představit, jak by tohle časově zvládal malý obecní úřad,“ řekl  k tématu tajemník magistrátu Michal Zitko.

Podle primátorky nejde nikdy o žádná jednoduchá rozhodnutí, často jde o projekty za desítky či stovky milionů korun.  „Obávám se, že toto rozhodnutí NSS může řadu velkých projektů zcela zablokovat, “ dodala primátorka. Na to konto přislíbil poslanec parlamentu a místostarosta Chrudimi Jan Čechlovský, že udělá vše proto, aby se tento problém dostal v co nejkratší době na program jednání ústavně právního výboru parlamentu.

Vendula Kvochová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace