Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Slavnostní zahájení rekonstrukce třídy Míru je tady

01.03.2014
Slavnostní zahájení rekonstrukce třídy Míru je tady

Autor: archiv

Popisek: Pardubice

V pondělí 3.března 2014 se uskuteční slavnostní zahájení projektu rekonstrukce třídy Míru a Sladkovského ulice. Slavnostní zahájení, spojené s poklepáním na základní kámen, se uskuteční ve 13 hodin na samotné třídě Míru, v blízkosti Machoňovy pasáže.

Slavnostního zahájení se zúčastní primátorka Štěpánka Fraňková, náměstci Jindřich Tauber, Michal Koláček, Jiří Rozinek a František Brendl, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, starosta MO1 Jaroslav Menšík, hlavní architektka města Pavla Pannová a obchodní ředitel dodavatele stavby Miroslav Kot.

Složitá akce

Všichni přítomní vám budou připraveni poskytnout rozhovory. Připravená bude také prezentace výsledné podoby zrekonstruované třídy Míru, která se během dvanácti měsíců promění v příjemnou pěší zónu s omezenou dopravou. Během stavebních prací dojde ke kompletní rekonstrukci sítí, povrchů i mobiliáře, v některých částech budou opraveny inženýrské sítě – kanalizace, vodovod a veřejné osvětlení.

„Bude to velmi složitá akce. Na třídu Míru zhruba třicet let nikdo ani nesáhl a teď by se během jednoho roku měla změnit v krásnou a příjemnou ulici, kterou lidé nejen projdou, ale rádi se zde zdrží,“ říká primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Rekonstrukce třídy Míru se ujme liberecká společnost SYNER s.r.o., která se stala vítězem výběrového řízení. Staveniště firma převzala v pondělí 24. 2. a právě v pondělí 3. 3., začnou samotné stavební práce.  Vše by mělo být dokončené do 28. 2. 2015. V průběhu rekonstrukce bude umožněn přístup na třídu Míru i Sladkovského ulici chodcům, případně vozům záchranné služby nebo hasičům. Vždy zůstane minimálně jedna třetina komunikace zpřístupněna. Třikrát týdně bude možné zásobování obchodů a firem a svoz odpadů. Denní zásobování pak může probíhat z přilehlých ulic. „Ještě před zahájením stavebních prací jsme přistoupili k pasportizaci objektů z vnější strany a možnost dokumentace provedené na naše náklady nabídli obyvatelům a majitelům dotčených nemovitostí. Ti ji většinou uvítali a více než třetina to pro své nemovitosti do dnešního dne využila,“ sdělil obchodní ředitel společnosti SYNER Miroslav Kot.

Projekt za 120,5 milionu

Vysoutěžený rozpočet projektu „Pěší zóna tř. Míru s napojením Sladkovského ulice“ počítá s částkou necelých 120,5 milionů korun (včetně DPH). Projekt je součástí Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) – Přitažlivé město a může tak z tohoto programu Evropské unie získat necelých 85 milionů korun. Ze svého rozpočtu pak město doplatí přibližně 35,5 milionů korun.

Třída Míru mění od března postupně svoji tvář. Rozsáhlá rekonstrukce by do bývalé tepny našeho města měla vlít znovu okysličenou krev. Jaká bude její výsledná podoba, prozradila hlavní architekta města Pavla Pannová.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace