Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Nájemníci dluží městu přes 15 milionů

14.02.2014
Nájemníci dluží městu přes 15 milionů

Autor: archiv

Popisek: Peníze

Nájemníci obecních bytů v Pardubicích dluží městu na nájemném více než 15 milionů korun. Město je věřitelem zhruba pětiny nájemníků svých bytů. Dlužníků sice postupně ubývá, neklesá však výše pohledávek.

Na konci roku 2012 dlužilo 462 nájemníků městu Pardubice za bydlení téměř 13,5 milionu. Během roku 2013 sice dlužníků mírně ubylo, dluh na nájemném však za 12 měsíců vzrostl o více než 1,5 milionu korun. Nárůst způsobilo zvýšení nájemného i růst cen energií. „Mnoho dlužníků města spadá do skupiny sociálně slabých, kteří mají pouze minimální mzdu nebo sociální dávky a nemají žádný zabavitelný majetek. V současné době je také hodně dlužníků v insolvenci,“ konstatoval náměstek primátorky Jindřich Tauber.

Město má v současné době ve svém vlastnictví 2273 bytových jednotek

Přesto se město snaží dluhy od svých nájemníků vymoci. Je to pro něj však cesta zdlouhavá a často neúspěšná. Dlužníky vyzve k úhradě závazku, případně navrhne splátkový kalendář k umoření dluhu. „Pokud ani tyto kroky nepomohou, podáváme žalobní návrh o zaplacení dlužné částky a návrh na výkon rozhodnutí  srážkami ze mzdy. Dosáhne-li dluh trojnásobku běžného nájmu, následuje výpověď z nájmu bytu,“ popsala úřední postup vůči neplatičům Ivana Srbová, vedoucí oddělení, které se správou bytu zabývá.

Město má v současné době ve svém vlastnictví 2273 bytových jednotek. V roce 2012 na základě usnesení soudu vyklidilo 45 bytů, loni 29. Většina nájemníků platí v obecních bytech takzvané cílové nájemné, které v Pardubicích činí měsíčně 72,69 korun za metr čtverečný.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace