Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Pardubice mají unikátní fitness klub

19.10.2013
Pardubice mají unikátní fitness klub

Autor: profimedia.cz

Popisek: Pardubice

Pardubice se mohou chlubit dalším unikátem. Je jím Integrační Fitness Club, které díky posilovacím strojům „na míru“ mohou využívat jak lidé s postižením tak i ti bez handicapu. Podobné zařízení je v rámci republiky pouze v Českých Budějovicích. Na projektu za více než dva miliony korun se finančně podílelo i město Pardubice.

„Dřív jsme chodili s kolegou do normální posilovny. Ale vždy jsem potřeboval jeho asistenci. Největší problém pro mě byl přístup na stroje. Musím říct, že jsem se tam cítil do jisté míry nepatřičně,“ uvedl spoluautor projektu Tomáš Potůček, který je sám upoután na invalidní vozík. „Rozhodli jsme se proto vybudovat posilovnu, která by byla opravdu pro všechny. S Láďou Mazuchem jsme skloubili jeho zkušenosti s výrobou posilovacích strojů s mými osobními zkušenostmi a tak vzniknul Integrační Fitness Club,“ dodal Potůček. Podle jeho slov je podobná posilovna pouze v Českých Budějovicích.

V současné době v posilovně působí jedna osobní trenérka

Klub našel útočiště v areálu Basketbalového klubu Pardubice na Dukle. „Je plně bezbariérový. Co se vybavení týče, nechybí tu nic, co k posilovně neodmyslitelně patří,“ doplnil Tomáš Potůček. „Jsem rád, že se podařilo tady v Pardubicích takový projekt vybudovat. Jsme městem sportu a rozhodně nemůžeme opomíjet handicapované sportovce. I proto jsme se jako město rozhodli podílet na tomto projektu dotací 150 tisíc korun,“ řekl náměstek primátorky František Brendl.

V současné době v posilovně působí jedna osobní trenérka, která nově příchozí handicapované provede. „Oni sami ale musí vědět, kde jsou jejich hranice a zda posilování jako takové zvládnou,“ upozornil Tomáš Potůček s tím, že do budoucna by se rádi domluvili na spolupráci s fyzioterapeutem, který by se lidem s postižením mohl více věnovat.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace