Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Primátorka Pardubic se vyjádřila k situaci kolem haly ČSTV

14.10.2013
Primátorka Pardubic se vyjádřila k situaci kolem haly ČSTV

Autor: profimedia.cz

Popisek: Pardubice

"V uplynulých dnech jsme byli svědky nešťastně vypsané soutěže na likvidaci rozestavěné haly ČSTV. Bez pochyb toto desítky let rozestavěné monstrum hyzdí centrum Pardubic a do jisté míry brání jeho rozvoji" řekla Štěpánka Fraňková, primátorka města Pardubice.

"Pokud však vznikají pochybnosti o správnosti a transparentnosti výběru firmy, která halu odstraní nebo o hospodárném přístupu k majetku města, nelze to nechat bez povšimnutí" řekla Štěpánka Fraňková (SNK-ED).

Bleskové jednání

"Až do středy jsem byla služebně v zahraničí. Náměstek Jindřich Tauber, který je zároveň mým statutárním zástupcem, měl po dobu mé nepřítomnosti pravomoci k řízení města. Proto mě velmi překvapuje a zaráží, že celou záležitost nezačal razantně řešit již v pondělí. Je neomluvitelné, že na situaci nereagoval okamžitě a dal tak prostor různým spekulacím. Mé rozhořčení umocňuje i skutečnost, že právě náměstek Tauber má v gesci investice, tedy i veškeré záležitosti kolem likvidace haly ČSTV" konstatovala primátorka města Pardubice.

"Ještě ze služební cesty jsem proto na dnešní ráno svolala mimořádnou poradu vedení města, jejímž cílem bylo začít tento problém velmi rychle a důkladně řešit. Shodli jsme se na tom, že v současné situaci nelze toto výběrové řízení dokončit. Vypíšeme proto nové, které bude zveřejněné na internetu. Zároveň jsem pozvala i pana Jarého, abychom si navzájem vysvětlili všechny okolnosti, kvůli kterým celá kauza vznikla" řekla Fraňková.

Pan náměstek by se měl jistě zamyslet nad svým přístupem k práci

"Zásadní chybou podle mě je fakt, že sice byla soutěž vypsána v souladu se zákonem i směrnicí města, ale nebyla otevřená. Zasadím se o to, aby na internetu nezveřejněných výběrových řízení bylo co nejméně. Na otázku, kdo pochybil, zatím nedokážu odpovědět. Zodpovědnost za návrh nezveřejňovat výběrové řízení na internetu i za výběr oslovených firem nese v první řadě gesční náměstek, tedy pan Tauber" řekla primátorka.

"Pan náměstek by se měl jistě zamyslet nad svým přístupem k práci. Rychlost jeho rozhodování a jednání byla v tomto případě absolutně nedostatečná. Dehonestuje tím snahu a práci všech volených zástupců města. O tomto jeho přístupu budu v nejbližších dnech jednat se dvěma největšími zastupitelskými kluby, tedy SPP a ČSSD" dodala Štěpánka Fraňková.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace