Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pernštýnské náměstí se mění ve sportovní arénu

25.09.2013
Pernštýnské náměstí se mění ve sportovní arénu

Autor: archiv

Popisek: Pardubice

Pardubické Pernštýnské náměstí už zažilo nejrůznější kulturní, společenské i sportovní akce. Poprvé ve své historii ale v historickém centru vyroste sportovní aréna. V pondělí ráno zde začala pokládka štěrkového podkladu, na který bude ve středu položený speciální sportovní povrch.

Sportovní plocha bude mít rozměry 40 x 20 metrů čtverečních. Od čtvrtka do soboty se zde vystřídají čtyři desítky pardubických sportovních klubů a organizací. „Rozhodli jsme se vytvořit prostor pro prezentaci sportovních klubů a oddílů. Doslova pod otevřeným nebem budou mít příležitost představit svoji sportovní nabídku, a znovu se tak na vlastní oči budeme moct přesvědčit o tom, že se Pardubice po právu honosí přívlastkem město sportu,“ říká náměstek primátorky František Brendl.

Sportovní přehlídka je součástí 20. ročníku Městských slavností. A právě kulaté jubileum s sebou přineslo i novou podobu podzimní části festivalu, které je více zaměřená na sport. Na Pernštýnském náměstí se v následujících dnech objeví i pódium s ozvučením, osvětlení, malá tribunka a patnáct informačních stánků. „Unikátní sportovní přehlídka se uskuteční od čtvrtka 26. do soboty 28. září. Na současný štěrkový podklad bude ve středu položený in-line povrch, který umožní dostatečnou kvalitu pro prezentaci všech sportů, které se jinak odehrávají pod střechou. Představit by se měly všechny populární a rozšířené sporty, individuální i kolektivní, stejně tak i ty, které se teprve derou do podvědomí veřejnosti,“ vysvětluje Jana Fiedlerová z pardubického magistrátu.

Hlavní organizátoři, kterými jsou město Pardubice a Kulturní centrum Pardubice, připravily opravdu pestrý program. Ve čtvrtek se zde budou prezentovat především větší sportovní organizace, jako jsou domy dětí a mládeže, Sokol nebo Krajská asociace sportu pro všechny. Vrcholem dne bude představení Zlaté přilby Pardubice, hokejového klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a křest projektu Všichni za Pardubice!. Na tomto projektu se podílí jedenáct pardubických klubů a sportovců – mistrů světa a Evropy, českých rekordmanů a účastníků olympijských her. Právě oni propůjčili svoji tvář novému projektu, jehož cílem je zviditelnění sportu v našem městě. Na jednom propagačním banneru se tak například sešli plochodrážní mistr Evropy Aleš Dryml, olympijský medailista a dvojnásobný mistr světa v ledním hokeji Dušan Salfický, mistryně světa v orientačním běhu Martina Zvěřinová, akademický mistr světa ve florbale Martin Zozulák, nejmladší přemožitelka kanálu La Manche Lenka Štěrbová nebo basketbalový reprezentant Petr Bohačík. Na závěr křtu bude ve čtvrtek připravená autogramiáda těchto sportovců.

Páteční dopoledne bude patřit turnaji základních škol ve florbale, streetballu a kin-ballu. Od 14 hodin se zde opět budou střídat sportovní kluby, tentokrát převážně v kolektivních sportech. Vrcholem dne by měla být prezentace basketbalistů BK JIP Pardubice a následná exhibice sportovních osobností. Od 22 hodin do půlnoci jsou pak naplánované exhibice v bike polu, taekwon-du, kin-ballu nebo flagfootbalu, která bude probíhat pod umělým osvětlením.

Přehlídka se uzavře v sobotu, kdy se v centru představí především individuální sporty, jako je atletika, sportovní gymnastika, judo nebo karate. „Sportovní organizace a kluby budou mít zároveň příležitost prezentovat svoji činnost ve stáncích. Pro kluby by festival měl být vhodným prostorem pro zorganizování náborů nových členů, prezentaci sportovních úspěchů, případně uspořádání autogramiády úspěšných hráčů nebo prodeje permanentních vstupenek,“ dodává Fiedlerová.

Některé kluby zároveň ke sportovní přehlídce připojily své významné akce. První už se uskutečnila v závěru minulého týdne, kdy ČEZ Arena hostila Světový pohár v hokejbale. Do ČEZ Areny se tuto sobotu nastěhují také florbalisté Sokola Pardubice, kteří zde pořádají velký mládežnický turnaj a od 16 hodin extraligové utkání, ve kterém přivítají patnáctinásobného mistra Tatran Střešovice. V neděli se pak v ČEZ Areně opět objeví led. Hokejové fanoušky zde od 18 hodin totiž čeká ostře sledované derby HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vs. Mountfield Hradec Králové. První část Městských slavností pak uzavře v neděli plochodrážní 65. Zlatá přilba města Pardubic.

Druhá část slavností se odehraje ve dnech 11. - 13.10. a bude předcházet slavnému překážkovému dostihu 123. Velká pardubická České pojišťovny. Tato část festivalu bude ve znamení už tradičních akcí, jako jsou nejrůznější kulturní vystoupení, kočárový průvod, přehlídka historických vozidel, Dny medu, lampionový průvod, ohňostroj na Labi apod. Pardubické novinky informoval Miroslav Janovský, tiskový úsek Magistrátu města Pardubice.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace