Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pernštýnské náměstí se mění ve sportovní arénu

25.09.2013
Pernštýnské náměstí se mění ve sportovní arénu

Foto: archiv

Popisek: Pardubice

Pardubické Pernštýnské náměstí už zažilo nejrůznější kulturní, společenské i sportovní akce. Poprvé ve své historii ale v historickém centru vyroste sportovní aréna. V pondělí ráno zde začala pokládka štěrkového podkladu, na který bude ve středu položený speciální sportovní povrch.

Sportovní plocha bude mít rozměry 40 x 20 metrů čtverečních. Od čtvrtka do soboty se zde vystřídají čtyři desítky pardubických sportovních klubů a organizací. „Rozhodli jsme se vytvořit prostor pro prezentaci sportovních klubů a oddílů. Doslova pod otevřeným nebem budou mít příležitost představit svoji sportovní nabídku, a znovu se tak na vlastní oči budeme moct přesvědčit o tom, že se Pardubice po právu honosí přívlastkem město sportu,“ říká náměstek primátorky František Brendl.

Sportovní přehlídka je součástí 20. ročníku Městských slavností. A právě kulaté jubileum s sebou přineslo i novou podobu podzimní části festivalu, které je více zaměřená na sport. Na Pernštýnském náměstí se v následujících dnech objeví i pódium s ozvučením, osvětlení, malá tribunka a patnáct informačních stánků. „Unikátní sportovní přehlídka se uskuteční od čtvrtka 26. do soboty 28. září. Na současný štěrkový podklad bude ve středu položený in-line povrch, který umožní dostatečnou kvalitu pro prezentaci všech sportů, které se jinak odehrávají pod střechou. Představit by se měly všechny populární a rozšířené sporty, individuální i kolektivní, stejně tak i ty, které se teprve derou do podvědomí veřejnosti,“ vysvětluje Jana Fiedlerová z pardubického magistrátu.

Hlavní organizátoři, kterými jsou město Pardubice a Kulturní centrum Pardubice, připravily opravdu pestrý program. Ve čtvrtek se zde budou prezentovat především větší sportovní organizace, jako jsou domy dětí a mládeže, Sokol nebo Krajská asociace sportu pro všechny. Vrcholem dne bude představení Zlaté přilby Pardubice, hokejového klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a křest projektu Všichni za Pardubice!. Na tomto projektu se podílí jedenáct pardubických klubů a sportovců – mistrů světa a Evropy, českých rekordmanů a účastníků olympijských her. Právě oni propůjčili svoji tvář novému projektu, jehož cílem je zviditelnění sportu v našem městě. Na jednom propagačním banneru se tak například sešli plochodrážní mistr Evropy Aleš Dryml, olympijský medailista a dvojnásobný mistr světa v ledním hokeji Dušan Salfický, mistryně světa v orientačním běhu Martina Zvěřinová, akademický mistr světa ve florbale Martin Zozulák, nejmladší přemožitelka kanálu La Manche Lenka Štěrbová nebo basketbalový reprezentant Petr Bohačík. Na závěr křtu bude ve čtvrtek připravená autogramiáda těchto sportovců.

Páteční dopoledne bude patřit turnaji základních škol ve florbale, streetballu a kin-ballu. Od 14 hodin se zde opět budou střídat sportovní kluby, tentokrát převážně v kolektivních sportech. Vrcholem dne by měla být prezentace basketbalistů BK JIP Pardubice a následná exhibice sportovních osobností. Od 22 hodin do půlnoci jsou pak naplánované exhibice v bike polu, taekwon-du, kin-ballu nebo flagfootbalu, která bude probíhat pod umělým osvětlením.

Přehlídka se uzavře v sobotu, kdy se v centru představí především individuální sporty, jako je atletika, sportovní gymnastika, judo nebo karate. „Sportovní organizace a kluby budou mít zároveň příležitost prezentovat svoji činnost ve stáncích. Pro kluby by festival měl být vhodným prostorem pro zorganizování náborů nových členů, prezentaci sportovních úspěchů, případně uspořádání autogramiády úspěšných hráčů nebo prodeje permanentních vstupenek,“ dodává Fiedlerová.

Některé kluby zároveň ke sportovní přehlídce připojily své významné akce. První už se uskutečnila v závěru minulého týdne, kdy ČEZ Arena hostila Světový pohár v hokejbale. Do ČEZ Areny se tuto sobotu nastěhují také florbalisté Sokola Pardubice, kteří zde pořádají velký mládežnický turnaj a od 16 hodin extraligové utkání, ve kterém přivítají patnáctinásobného mistra Tatran Střešovice. V neděli se pak v ČEZ Areně opět objeví led. Hokejové fanoušky zde od 18 hodin totiž čeká ostře sledované derby HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vs. Mountfield Hradec Králové. První část Městských slavností pak uzavře v neděli plochodrážní 65. Zlatá přilba města Pardubic.

Druhá část slavností se odehraje ve dnech 11. - 13.10. a bude předcházet slavnému překážkovému dostihu 123. Velká pardubická České pojišťovny. Tato část festivalu bude ve znamení už tradičních akcí, jako jsou nejrůznější kulturní vystoupení, kočárový průvod, přehlídka historických vozidel, Dny medu, lampionový průvod, ohňostroj na Labi apod. Pardubické novinky informoval Miroslav Janovský, tiskový úsek Magistrátu města Pardubice.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL