Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Když se nemůžeme družit navzájem, budou se družit alespoň naše auta. Zlatý úsvit autokin v Čechách a na Moravě? I tak s námi zamával Covid-19

21.05.2020
Když se nemůžeme družit navzájem, budou se družit alespoň naše auta. Zlatý úsvit autokin v Čechách a na Moravě? I tak s námi zamával Covid-19

Autor: Kraj Vysočina

Popisek: Auta jsou kamarádi, přátelsky na sebe blikají potkávačkami. Ti, co sedí v autech, se dívají na film. Holt, koronavirus

FOTO Hysterie kolem onemocnění Covid-19 má další dimenzi. Jako nádory po vykouřeném kartonu kubánských havana na území republiky vyrůstají takzvaná autokina. Plac pro 100 a více automobilů, kde si jejich řidiči i s osádkou vozu mohou vychutnat filmové trháky. Bohužel ne novinky, ale pouze trháky dřívějších let. A na své si teď přijdou i obyvatelé Pardubic, protože právě na Pardubickém dostihovém závodišti se 21. května začíná promítat. Kapacita 120 až 200 automobilů a k dispozici i posezení pro 100 lidí bez aut. Ale pozor, všechno za přísných hygienických podmínek.

„Autokina zažívají v České republice boom, a na to své se mohou těšit i Pardubáci a lidi z okolních měst. Chceme pomoci rozhýbat kulturu v Pardubicích po koronaviru a tohle je skvělá příležitost“, řekl k otevření marketingový ředitel kina David Kantor. Kino má být otevřené od 21. května do 28. června a to od čtvrtka do neděle vždy od 19:00. A protože se nebude vysílat na klasické plátno, ale za pomoci LED technologie na 5x9 metrů velké obrazovce, na své si přijdou i děti, pro které by se mělo vysílat vždy o víkendech od 15:00. Zvuk je řešen fikaně. V automobilu si naladíte na rádiu zadanou FM vlnu, která vám bude přenášet zvuk z obrazovky. U obsluhy je pak možné si zapůjčit i repráčky. Ve čtvrtek, v sobotu i v neděli budou vysílané zahraniční filmy. Na pátek pak dramaturgie autokina chystá české filmy.

 

Autokino v nákladovém nádraží Žižkov, foto Facebook / Art Parking

Jak je to s cenou

Cena vstupného je stanovena na 250,- korun za vozidlo, které lze zakoupit v předprodeji i na místě. Místa k sezení budou za 100,- korun a prodávat se budou pouze na místě. Je možnost si také zamluvit svůj Party box s občerstvením a VIP sezením s kapacitou až 10 osob za 5 000 Kč. „Pro firmy nabízíme dokonce i pronájem kina s vlastním výběrem filmu a samozřejmě propagaci“, doplnil David Kantor.

Občerstvení

„V autokině si budete moci objednat i občerstvení, které je z hygienických důvodů balené. Objednávka občerstvení bude probíhat při vjezdu do areálu nebo na telefonním čísle a následně donesena obsluhou kina. Nebude samozřejmě chybět ani klasický popcorn“, uvedl hlavní pořadatel Marek Landsman.

 

Autokino v nákladovém nádraží Žižkov, foto Facebook / Art Parking

Hygiena

V rámci hygieny ovšem budou i pro autokina platit striktní pravidla. V automobilu můžete samozřejmě sedět bez ochranných pomůcek. Ale nesmíte otevírat okénka, stahovat střechu, a pokud se vypravíte například na toaletu, bude bezpodmínečně nutné, abyste měli přes ústa a nos roušku, ochranný štít, respirátor nebo přinejhorším šálu. Případně neuškodí, budete-li mít na sobě kombinaci výše popsaného. Automobily mezi sebou musí mít rozestupy minimálně 2 metry. Diváci, kteří zvolí posezení venku pak bez pardonu musí mít na ústech a nose ochranný prostředek neustále. Jídlo bude hygienicky balené a lze si jej objednat předem přes internet.

 

Seznam filmů na první vysílací týden:

21. 5. 19:00 hod – Rocketman
22. 5. 19:00 hod – Vlastníci
23. 5. 19:00 hod – Hanební parchanti
24. 5. 15:00 hod – Já, padouch 1
24. 5. 19:00 hod – Jan Palach

Vstupenky do autokina zakoupíte ZDE.

 

Rostou, rostou

Autokina se u nás i přes mnoho pokusů nikdy neuchytila. Tento ryze americký zvyk u nás ale nejspíš zakotví kvůli nařízení vlády stran nového typu koronaviru. Tradiční kina mohla od 11. května otevřít, ale řada z nich to neudělala. Proč? Mezi diváky musí být vždy jedna řada volná, nesmí se prodat více než dvě sedačky vedle sebe a rozhodně ne pro více než 100 diváků naráz. Diváci na sobě musí mít zároveň po celou dobu promítání roušky. A pak tu jsou samozřejmě velmi nákladná hygienická opatření, která podle vládních nařízení musí kina naplňovat po každém představení. Některá kina na to prostě nemají. A tak se autokina rozrůstají jako houby po dešti. Od počátku roku tak vyrostla v Brně, Liberci, Mladé Boleslavi, Ústí nad Labem, Příbrami, Slaném, Sokolově nebo v ostravských Dolních Vítkovicích. Vícero jich také vyrostlo v Praze. A teď se připojují i Pardubice.

 

Autokino v nákladovém nádraží Žižkov, foto Facebook / Art Parking

A co frčí?

Nejnavštěvovanějším filmem za poslední víkend se v autokinech stal americký film Tenkrát v Hollywoodu Quentina Tarantina. Hned za ním se umístil kontroverzní dokument Víta Klusáka V síti. Následovala česká komedie Ženy v běhu, které dobíhal americký muzikál Mamma Mia! A na chvostu pak dýchavičně skončil film Vlastníci. Kolik bylo na filmech diváků? Počet je pouze přibližný, protože pořadatelé prodávají vstupenky pro jednotlivá auta, nikoliv pro jednotlivé členy osádky.

Vložil: Kamil Fára

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace