Na technické škole v Pardubicích se věnují ekologii, studenti se starají i o včely
23.09.2018
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Bazének s fontánkou poháněnou na solární energii
Vztah k přírodě lze vypěstovat i u studentů technického zaměření. Střední odborná škola elektrotechnická a strojní a Střední odborné učiliště v Pardubicích je toho důkazem. Při své návštěvě se o tom přesvědčili radní Bohumil Bernášek a Václav Kroutil.
„Environmentální vzdělávání patří na všechny typy škol. Pozitivní vztah k přírodě, zejména ve městech, není samozřejmostí. Vítám obdobné aktivity a jsem rád, že se do nich zapojují studenti i pedagogové. Je dobré, že lidé technického zaměření přemýšlí o přírodě a ekologie pro ně nekončí u třídění odpadu,“ řekl radní Václav Kroutil, odpovědný za zemědělství a ekologii.
Bazének s fontánkou na solární energii
Oba radní si spolu s ředitelem školy Ladislavem Štěpánkem prohlédli zahradní altánek sloužící pro výuku a nové úpravy na dvorku školy. Zde byl opraven bazének s fontánkou poháněnou na solární energii. „Chtěli bychom, aby pohled do dvora lahodil oku. Do budoucna bychom chtěli vybudovat větší fontánu a okolo ní umísti lavičky,“ sdělil plány ředitel školy Ladislav Štěpánek.
V SPŠE a SOU Pardubice funguje i včelařský kroužek
Studenti pardubické školy realizují své nápady v odborných předmětech. Předvedli návštěvě programovatelnou udírnu a nově se pochlubili modelem skleníku pro pěstování rostlin, který je řízen počítačem. „Je to další velmi zdařilá maturitní práce, studenti elektrotechnické průmyslovky jsou tradičně velice invenční“ poznamenal radní Bohumil Bernášek, odpovědný za školství.
Studenti mají možnost ochutnat vlastní med
V SPŠE a SOU Pardubice funguje i včelařský kroužek. Studenti se starají o dva úly, které jsou umístěné na střeše. Studenti tak mají možnost ochutnat vlastní med. Starají se také o okolí školy, kde byly vysázeny nové stromy a keře. Kromě těchto aktivit se věnují také projektům, jako je Adopce na dálku.
Komerční sdělení
Vložil: Markéta Vančová