Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V pardubických ulicích je více hlídek. Kontrolují noční klid

28.07.2013
V pardubických ulicích je více hlídek. Kontrolují noční klid

Autor: Profimedia.cz

Popisek: policie, ilustrační foto

Letní měsíce a krásné teplé počasí s sebou každoročně přináší i větší problémy s dodržováním nočního klidu. Největší se pravidelně objevují v samotném centru města. Městská policie o problémech ví a snaží se je intenzivně řešit.

„V posledních týdnech opravdu registrujeme zvýšený počet stížností na dodržování nočního klidu. Zároveň roste i počet odvezených osob na záchytnou stanici. Lidé zkrátka nezvládají koordinovat svůj pitný řešit s ohledem na aktuální teploty,“ říká ředitel pardubické městské policie Rostislav Hübl.

Aktuální problémy, podle jeho názoru, souvisí především se současnými tropickými teplotami. „Venku je dlouho světlo a lidé si teprve večer mohou trochu odpočinout od sluníčka. Samozřejmě že pak déle vysedávají na předzahrádkách, a to s sebou nese riziko většího hluku a dalších jevů. Kromě tradičně problémového Pernštýnského náměstí nyní více vyjíždíme i na Karlovinu, k Pasáži nebo do Polabin. Většinou tedy do míst, kde se nacházejí větší restaurace s předzahrádkami,“ říká Hübl. Městská policie na současné problémy reaguje zvýšením počtu hlídek. Více hlídek má v ulicích také státní policie, se kterou strážníci úzce spolupracují.

Výraznou změnou oproti předcházejícím letům je postoj majitelů restauračních zařízení a barů, kteří se snaží s městskou policí spolupracovat a problémům předcházet. „Majitelé si přejí dodržování pravidel. Uvědomují si, že porušování škodí i jejich podnikání. Mají velkou snahu spolupracovat, o čemž jsem se mohl přesvědčit na několika schůzkách, které sami vyvolali. Cítím z nich snahu najít kompromis,“ dodává nový ředitel městské policie.

Město nechce omezit restaurace, chce aby lidé dodržovali pravidla

Kompromisem by nejenom podle jeho názoru nemělo být omezení otevírací doby zahrádek na Pernštýsnkém náměstí. V současné době zde mohou být v provozu až do půlnoci. „Omezení provozu na třeba dvaadvacátou hodinu nic neřeší. Pouze bychom tady měli večer mrtvé město. Cestu vidím v nastavení pravidel, která budou všichni dodržovat,“ říká primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Pardubické novinky o tom informoval Miroslav Janovský, tiskový úsek Magistrátu města Pardubice.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace