Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hejtman Netolický spolu se starostou slavnostně otevřeli novou tělocvičnu a hned si zastříleli na koš

26.04.2018
Hejtman Netolický spolu se starostou slavnostně otevřeli novou tělocvičnu a hned si zastříleli na koš

Autor: kraj Pardubický

Popisek: Nová tělocvična v Horním Jelením

V Horním Jelení nedaleko Holic byla za přítomnosti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a starosty obce Petra Tupce otevřena zmodernizovaná tělocvična zdejší základní školy. V rámci slavnostního otevření se uskutečnila soutěž O hejtmanův pohár, které se v roli střelce na basketbalový koš zúčastnil i hejtman. Celkové náklady na rekonstrukci tělocvičny činily 1,6 milionu korun.

Za poslední desetiletí byl zaznamenán trvale vzrůstající počet obyvatel. V roce 2013 má město 2022 občanů. Nárůst obyvatel byl zapříčiněn nejen výstavbou 124 obecních domků, ale je také možný díky fungující, nově zateplené mateřské školce, základní škole, která rovněž prošla generální rekonstrukcí a modernizací, několika obchodům s potravinami, rozličným zbožím i dobrou dopravní obslužností zajištěnou autobusovými spoji. O restaurační zařízení také není nouze.

Ve zdravém těle, zdravý duch

„Tělocvična je jediným krytým sportovištěm ve městě, takže nachází uplatnění nejen pro základní školu, ale také pro fotbalisty, hasiče a další oddíly, které ve městě působí. Hala je nyní moderní a splňuje parametry pro všechny druhy sportů. Obec vyšla rekonstrukce na 1,6 milionu korun s tím, že 1,3 milionu pokryla dotace z Ministerstva pro místní rozvoj,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který se aktivně zúčastnil jedné ze sportovních soutěží. „Podobné soutěže a aktivity jsou důležité, protože podněcují děti k většímu sportovnímu zápalu a pohybu obecně. Dlouhodobě slýcháme, že mladá generace dává přednost jiným než pohybovým aktivitám. Jsem rád, že kromě klasické tělesné výchovy se pořádají nad rámec různé soutěže a sportovní festivaly, které dětem představí i sporty, o jejichž existenci neměly často ani ponětí,“ řekl hejtman Netolický.

Řešila se také infrastruktura

Ten se starostou Petrem Tupcem hovořil také o problematice dopravní infrastruktury v obci. „V případě oprav a uzavírek na silnici I/35 je objízdná trasa často vedena centrem obce, což samozřejmě znesnadňuje pohyb nejen občanům, ale dochází také k ničení komunikací, které nejsou na kamiony uzpůsobené,“ uvedl hejtman Netolický, který zmínil také projekty, které kraj v okolí obce připravuje. „Jedná se o komunikaci z Horního Jelení na Jaroslav a směrem na Ostřetín. První z nich bychom rádi rekonstruovali již v letošním roce a v případě druhé projektujeme,“ doplnil hejtman Netolický.

Komerční sdělení

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace